איזו תשתית צריך לעמדת טעינה?

תוכן עניינים

כל בעל רכב חשמלי מבין את החשיבות של עמדת טעינה חשמלית פרטית שתהיה זמינה ונוחה עבורו בכל זמן שיצטרך. השימוש ברכב חשמלי טומן בחובו יתרונות רבים, הן בהיבט הסביבתי וכמובן גם בהיבט הכלכלי. עם זאת, הזמינות של עמדות טעינה ציבוריות ונוחות השימוש בהן הוא דל יותר מאשר מתחנות דלק רגילות לרכבי בנזין. לכן, התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי באופן פרטי תהיה חיונית לכל בעל רכב חשמלי. 

איזו תשתית נצטרך לעמדת הטעינה הפרטית שלנו?

הבסיס להתקנת עמדת טעינה היא כמובן בהכנת התשתית הרלוונטית לסוג העמדה שצריך להתקין. בדרך כלל כאשר מדובר על התקנת עמדת טעינה בבית פרטי גם תשתית חשמל חד פאזי תספיק, אולם מרבית המומחים ממליצים על תשתית תלת פאזי המאפשר אספקה רבה יותר של חשמל בו זמנית, מאפשרת טעינה מהירה יותר של הרכב ומגדילה את קיבולת החשמל שניתן להשתמש בו, בו זמנית, בבית שלנו. 

  • תשתית חד פאזי – התשתית הסטנדרטית ביותר הנפוצה כמעט בכל בית בישראל. התקנת תשתית חד פאזי תהיה פשוטה יותר מהתקנה של תשתית תלת פאזי והיא גם המוכרת ביותר לכל בעלי המקצוע. היא מספקת מספיק חשמל לשימוש ביתי ולכן נמצא אותה במרבית בתי האב בישראל. 
  • תשתית תלת פאזי – תשתית תלת פאזי בעלת הספק גבוה יותר ולכן מאפשרת טעינה מהירה יותר של רכבים חשמליים במהירות שעשויה להגיע אפילו לפי 3 ויותר מאשר עם חיבור חד פאזי. עבור בעלי הרכבים מדובר בחיסכון משמעותי של זמן שלרוב חשוב להם יותר מהכסף.
  • מרחק לוח החשמל – בבואכם לבחון את התשתית הקיימת לצורך התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי צריך לקחת בחשבון גם את מרחק לוח החשמל מהעמדה ומרחק העמדה מהרכב החונה. כבל טעינה סטנדרטי מגיע בדרך כלל עד 8 מטרים. במידה והמרחק הוא גדול יותר תצטרכו לבקש מהמתקין להאריך את הכבל.

האם יש הבדל בין תשתית של עמדת טעינה פרטית לעמדה ציבורית?

עמדת טעינה ציבורית תהיה מסוג DC לרוב, כאשר עמדת הטעינה הפרטית תהיה מסוג AC. עמדה ציבורית תהיה מהירה משמעותית מעמדה פרטית ולכן תצריך גם תשתית תואמת עם חיבור תלת פאזי. בנוסף, בעמדות טעינה ציבוריות ייתכן ותצטרכו כבל טעינה ארוך יותר. 

התקנת עמדת טעינה לבתי עסק:

התקנת עמדת טעינה לבתי עסק היא נפוצה במיוחד. בתי עסק רבים רוצים לספק לעובדיהם וללקוחותיהם את הנוחות המרבית ודואגים להתקין עמדת טעינה בחניית בית העסק. לעתים רבות יותר מעמדה אחת. העמדה תתחבר לתשתית החשמל של הבניין בו יושב העסק, כאשר יהיה צורך להתקין טיימר מיוחד למדידת צריכת החשמל מטעם אורחיו ועובדיו של בית העסק. 

האם יש עמדות טעינה ספציפיות לדגמים מסוימים?

כן. חשוב לדעת שלדגמים מסוימים של רכבים חשמליים יש עמדות טעינה ספציפיות שניתן להתקין. עם זאת, כדאי לדעת שמרבית עמדות הטעינה הסטנדרטיות מתאימות גם בצורה אוניברסאלית למרבית הרכבים החשמליים בתעשייה כך שבדרך כלל זה יספק לכם את הפתרון הרצוי.

איך לבחור חברה להתקנת העמדה?

בבואכם לבחור חברה להתקנת עמדת טעינה לרכב החשמלי שלכם אתם רוצים לוודא שהחברה הינה מומלצת ומתמחה בעניין זה. לא כל חשמלאי יודע להתקין עמדות טעינה או מוסמך לעשות זאת. כמו כן, הניסיון של החברה עשוי להתבטא גם בהתקנה נכונה של התשתיות מה שעשוי לבוא לידי ביטוי גם בבטיחות השימוש בעמדה ולא רק בנושא האסתטיקה בהתקנת התשתית. חברת בוסט פויינט תשמח לעמוד לשירותכם ולספק לכם את השירות המקצועי והטוב ביותר. 

אנא דרגו את המידע
שתף את הפוסט :
Facebook
Twitter
WhatsApp
איזה תשתית צריך לעמדת טעינה
העתיד החשמלי כבר כאן.
ועכשיו זה קל מתמיד!
עם עמדות הטעינה המתקדמות של בוסט פוינט, מפסיקים לחשוש מטווח הנסיעה ומבזבוז זמן מיותר במרדף אחר הטעינה הבאה.