איך בודקים האם התשתית שלכם מתאימה לרכב חשמלי?

תוכן עניינים

העולם מתקדם לרכבים חשמליים, על זה אין חולק. ככל שהשנים יחלפו אנחנו נראה פחות ופחות רכבי בנזין שמסתובבים בכביש, והרבה יותר רכבים חשמליים אשר יתפסו את מקומם. הרבה מאוד אנשים, בעיקר כאלה שרוצים לרכוש רכב חדש או ששגרת היום שלהם כוללת נסיעה מרובה, מתלבטים האם כדאי להם לרכוש דווקא רכב חשמלי או שלא. ישנם כמה דברים חשובים שצריך לקחת בחשבון כאשר מנסים להחליט האם לרכוש רכב בנזין או רכב חשמלי. במאמר הזה ננסה לפרט עליהם, ולתת לכל מי שמתלבט כמה דברים שיעזרו לו להגיע להחלטה.

הדבר הראשון – האם התשתית שלכם מתאימה לרכב חשמלי?

אין כל מניעה לרכוש רכב חשמלי גם כאשר אין לכם את האפשרות להתקין עמדת טעינה סמוך לבית, אך צריך לקחת בחשבון שנושא הטעינה במקרה שכזה יכול להיות משהו מעיק. למעשה, אנשים לא מודעים לעובדה שכמעט לכל אחד אפשר להתקין עמדת טעינה, גם אם הם גרים בבניין משותף, במיוחד כאלה שיש להם חנייה פרטית הרשומה על שמם בטאבו. כמובן שבמקרה כזה צריך לבצע את ההתקנה על פי נוהל התקנת עמדות טעינה לבתים משותפים. גם אם החנייה רחוקה ממקור חשמל עדיין אפשר למתוח כבל ארוך מארון החשמל של הבניין וכך לחבר את עמדת הטעינה לחשמל. עם זאת, במקרה כזה צריכים להתקין מונה חשמל נפרד אשר מאפשר לבדוק את צריכת החשמל של העמדה ולשלם עליו. בכל מקרה, התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי חייבת להתבצע על ידי חשמלאי מוסמך שיעשה את העבודה בצורה מקצועית ובטוחה.

דבר שני – כמה ק"מ אתם נוסעים מדי חודש?

לשאלה מהי כמות הק"מ שאתם נוסעים מדי חודש יש השפעה משמעותית האם כדאי לכם לרכוש רכב חשמלי או לא. למעשה, מי שנושא החיסכון בדלק הוא אחד המניעים הראשיים שלו לרכישה של רכב חשמלי, חייב לבדוק מהי כמות הק"מ שהוא נוסע מדי חודש, ומהו הסכום שהוא יכול לחסוך על ידי רכישה של רכב חשמלי. לעומת זאת, אם הסיבה אשר בגללה אתם מתעניינים ברכישה של רכב חשמלי קשורה דווקא לעניין נוחות הנסיעה, כנראה שהשאלה כמה ק"מ אתם נוסעים מדי חודש תהיה פחות רלוונטית.

דבר שלישי – האם אתם הולכים להחזיק את הרכב לשנים רבות?

מאחר ועולם הרכב החשמלי הוא יחסית חדש ומרבית הרכבים הם חדשים, עדיין אין מידע בקשר לירידת הערך של הרכבים ומה יהיה איתם בעתיד. על פי ההערכות בעתיד הרכבים החשמליים יהיו בעלי טווח נסיעה גדול הרבה יותר, ומשכך הרכבים שהיום יוצאים מפס הייצור עם טווח קטן הרבה יותר, יספגו כנראה ירידת ערך משמעותית. מצד שני, דווקא בגלל שרכבים חשמליים נוטים הרבה פחות להתקלקל משום שיש בהם הרבה פחות חלקים, יכול להיות שירידת הערך לא תהיה משמעותית. בכל מקרה, בכל רכישה של רכב חשמלי צריך לקחת בחשבון שיש סיכוי טוב לירידת ערך משמעותית.

מי מבצע התקנה של עמדות טעינה לרכב חשמלי?

בכדי לבצע התקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי יש לפנות אל חברה מקצועית המתעסקת בתחום עמדות הטעינה, בכדי שיבצעו עבורכם את ההתקנה בצורה בטוחה ומקצועית, וידאגו לכם לכל מה שצריך בשביל שהעמדה תותקן כמו שצריך. אחת החברות המובילות כיום בתחום עמדות הטעינה היא בוסט פויינט, אשר לה אנשי מקצוע שהם חשמלאים מוסמכים בעלי ניסיון וידע רב שנים בתחום. אם אתם רוצים להיות רגועים שבחרתם את הטובים ביותר עבור התקנת העמדה – פנו אלינו בבוסט פויינט, ואנו נשמח לעמוד לשירותכם!

 

אנא דרגו את המידע
שתף את הפוסט :
Facebook
Twitter
WhatsApp
איך בודקים האם התשתית שלכם מתאימה לרכב חשמלי?
העתיד החשמלי כבר כאן.
ועכשיו זה קל מתמיד!
עם עמדות הטעינה המתקדמות של בוסט פוינט, מפסיקים לחשוש מטווח הנסיעה ומבזבוז זמן מיותר במרדף אחר הטעינה הבאה.