איך יודעים האם הבית שלכם מתאים להתקנת עמדת טעינה?

תוכן עניינים

כל בעל רכב חשמלי מבין את החשיבות של התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי אצלו בחניה. התקנת עמדה פרטית זו תספק לבעל הרכב את הנוחות הנדרשת לטעינת הרכב מדי יום או בכל פעם שיצטרך, תוך חיסכון כלכלי ונוחות מרבית בתחזוקת רכב חשמלי ותפעולו באופן שוטף. כאמור התקנת עמדה פרטית בביתית כרוכה בעמידה וחוקים והנחיות שונות, בהתאם לסיטואציה ולמיקום שלכם והאם אתם גרים בבית פרטי או משותף. בואו נכנס מעט לעומק ונבחן את האפשרויות העומדות בפניכם.

התקנה של עמדת טעינה פרטית בבית פרטי:

נתחיל מהבסיס. במידה ואתם רוצים להתקין עמדת טעינה בבית פרטי ובחניה הפרטית הרשומה על שמכם בטאבו, כל עוד אתם לא פולשים לשטח של השכנים שלכם עם תשתיות או עמדת הטעינה – אין שום בעיה להתקין עמדת טעינה פרטית וללא הצורך לבקש אישור מהשכנים. כל שאתם צריכים במקרה כזה הוא לבצע בדיקה של תשתיות החשמל הקיימות שלכם ולוודא שהתשתית הקיימת יכולה להכיל את עומס החשמל הנדרש בעת השימוש בטעינה בעמדת טעינה חשמלית. את הבדיקה, ובמידת הצורך גם את השיפור הנדרש בתשתיות הקיימות, יוכל לבצע חשמלאי מוסמך שלנו בחברת בוסט פויינט או כל חשמלאי אחר שתזמינו שיש לו את הניסיון וההכשרות המתאימות לטיפול בהתקנת עמדות טעינה. עומס יתר עשוי ליצור קצרים ונזקים שונים למערכת החשמל הביתית שלכם ובמקרים מסוימים אף לגרום לשריפה חלילה. לכן אל תזלזלו בשלב זה.

התקנה של עמדת טעינה פרטית בבית משותף:

במידה ואתם גרים בבית משותף הסיפור הוא מעט שונה. נוהל התקנת עמדות טעינה לבתים משותפים אומר שאם יש לכם חניה רשומה על שמכם בטאבו הרי שתוכלו ליידע את ועד הבית 15 יום לפני ההתקנה וכל עוד אתם יכולים להתחבר ללוח החשמל הפרטי שלכם תוכלו לבצע את ההתקנה ללא צורך באישור מוועד הבית או דיירי הבניין (כל זמן שהעמדה והתשתיות אינן פוגעות בחזות הבניין או מפריעות לשימוש התקין בשטחיו הציבוריים של הבניין על ידי הדיירים). 

במידה ואין לכם אפשרות להתחבר ללוח החשמל הפרטי שלכם תצטרכו לחבר את העמדה ללוח החשמל הציבורי של הבניין, עם מונה פרטי שיחשב את צריכת החשמל הפרטית שלכם בעמדה מתוך הצריכה הכוללת של הבניין. במקרה כזה תצטרכו לקבל אישור מוועד הבית ומהדיירים. התהליך כולל הגשה מסודרת של הבקשה לוועד הבניין ולאפשר לוועד 25 ימים להגיב על הבקשה שלכם. לאחר אישור ועד הבית, לדיירים יהיו כ-30 ימים להגיש התנגדות באמצעות פניה למפקח הרישום על המקרקעין. במידה ואין התנגדויות תוכלו להמשיך בהתקנת העמדה שלכם וחיבורה למערכת החשמל הציבורית של הבניין, עם מונה פרטי משלכם כמובן. 

לפרטים נוספים ניתן ליצור עמנו קשר באתר או בטלפון והצוות המקצועי שלנו ישמח לענות לכם על כל השאלות.

אנא דרגו את המידע
שתף את הפוסט :
Facebook
Twitter
WhatsApp
איך יודעים אם הבית מתאים להתקנת עמדת טעינה?
העתיד החשמלי כבר כאן.
ועכשיו זה קל מתמיד!
עם עמדות הטעינה המתקדמות של בוסט פוינט, מפסיקים לחשוש מטווח הנסיעה ומבזבוז זמן מיותר במרדף אחר הטעינה הבאה.