איך לבחור רכב חשמלי שמתאים לצרכים שלי?

תוכן עניינים

הרבה מאוד אנשים שכבר הגיעו אל ההחלטה לרכוש רכב חשמלי, לא יודעים באיזה רכב כדאי להם לבחור. היצע הדגמים שבהתחלה היה יחסית מצומצם, גדל כל העת ומקשה על ההחלטה איזה רכב לרכוש. למעשה, אפשר לחלק את היצע הדגמים לשני חלקים עיקריים: רכבים סיניים של מותגים שמייצרים רק רכבים חשמליים (שמחירם בדרך כלל זול יחסית) כמו ג'ילי או BYD, ורכבים של מותגים מוכרים כמו סקודה, יונדאי או טויוטה אשר מציעים דגמים מסוימים חשמליים בנוסף לרכבים הרגילים שהם מוכרים. בדרך כלל, הרכבים הללו יהיו יקרים יותר מאשר הרכבים הסיניים בגלל המותג שעומד מאחוריהם. 

כיצד בוחרים את הרכב שיתאים לצרכים שלי?

בכל רכישה של רכב גם כאשר מדובר על רכב שאינו חשמלי, ישנה התלבטות קשה איזה דגם של רכב יתאים לצרכים של הקונה בצורה הטובה ביותר. השיקולים הנפוצים הם: גודל הרכב, גודל תא המטען, ההתאמה של הרכב לסוג הנסיעות (עירוני או בין עירוני) וכמובן – צריכת הדלק. כאשר מדובר על רכב חשמלי נושא צריכת הדלק, או לייתר דיוק – "צריכת החשמל" הוא פחות רלוונטי, משום שהמחיר עבור החשמל נמוך בהרבה מאשר המחיר עבור דלק. אולם, ישנו פרמטר חשוב נוסף שצריך לקחת בחשבון שלא קיים כמעט ברכב רגיל והוא נושא טווח הנסיעה. 

מה חשוב לבדוק לגבי טווח הנסיעה לפני שרוכשים רכב חשמלי?

בעוד שמילוי של דלק ברכב בנזין הוא פעולה פשוטה – פשוט נכנסים אל תחנת הדלק הקרובה ובתוך כמה דקות אנחנו כבר עם מיכל דלק מלא, מילוי של סוללת רכב חשמלי הוא סיפור אחר לגמרי. קודם כל – פריסת עמדות הטעינה לרכב חשמלי עדיין קטנה הרבה יותר, ולא תמיד העמדות פנויות. בנוסף – הטעינה של רכב חשמלי לוקחת זמן רב, ולא כמה דקות כמו מילוי דלק. התקנת עמדת טעינה לבתי עסק מאפשרת טעינת הרכב בזמן קניות, ומאפשרת לבעלי העסקים לתת לקונים סיבה לבוא דווקא אליהם. בכל מקרה, מי שיכול להתקין עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי אצלו בחנייה, יכול פשוט להטעין את הרכב שלו בכל לילה ולצאת עם סוללה מלאה. ועל כן, במקרה כזה אפשר להסתפק ברכב עם טווח נסיעה מוצהר של כ – 250 או 300 ק"מ. לעומת זאת, מי שלא יכול להתקין עמדת טעינה ביתית, יזדקק בדרך כלל לרכב עם טווח של 400 ק"מ ויותר. 

מי מבצע התקנה של עמדות טעינה?

את ההתקנה של עמדות הטעינה מבצעות חברות המתעסקות בתחום, באמצעות חשמלאים מוסמכים אשר יודעים כיצד לבצע את העבודה בצורה בטוחה. התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי היא אמנם לא סיפור מורכב או ארוך במיוחד, אך היא דורשת ידע מקצועי וביצוע של עבודה בצורה נכונה ובטוחה. חברת בוסט פויינט מעסיקה אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב בתחום אשר יבצעו עבורכם את ההתקנה בצורה המקצועית והזריזה ביותר.

אנא דרגו את המידע
שתף את הפוסט :
Facebook
Twitter
WhatsApp
העתיד החשמלי כבר כאן.
ועכשיו זה קל מתמיד!
עם עמדות הטעינה המתקדמות של בוסט פוינט, מפסיקים לחשוש מטווח הנסיעה ומבזבוז זמן מיותר במרדף אחר הטעינה הבאה.