האם אפשר לטעון רכב חשמלי בשקע חשמל ביתי?

תוכן עניינים

כל מי שנוסע בכבישי ישראל לא יכול לפספס את הכמות הגדולה של רכבים חשמליים חדשים שעלו על הכביש בשנים האחרונות. הרבה מאוד בעלי רכבים החליטו למכור את רכב הבנזין המזהם שבו נסעו עד כה, ולקנות רכב חשמלי אשר ידידותי יותר לסביבה וגם עלויות האחזקה שלו נמוכות יותר. אולם, דבר אחד מונע מלא מעט אנשים לרכוש רכב חשמלי – נושא טעינת הרכב. הפחד המובן מלהיות תלוי בעמדות טעינה, גורם לאנשים להירתע ממהלך של רכישת רכב חשמלי. האם החשש הזה מוצדק? ננסה לענות על השאלה הזאת במאמר הזה.

כיצד מתבצעת טעינה של סוללת רכב חשמלי?

ישנן 3 דרכים עיקריות שבהן אפשר להטעין את הרכב החשמלי שלכם. הדרך הראשונה היא להשתמש עם עמדות טעינה ציבוריות אשר פזורות ברחבי הארץ, ומאפשרות לכל מי שיש לו רכב חשמלי להטעין את סוללת הרכב שלו תמורת תשלום. הדרך השנייה והנוחה ביותר היא התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בחנייה הפרטית, כך שאפשר להטעין את הרכב בכל ערב לאחר שחוזרים מהעבודה, ולמחרת לצאת לדרך עם סוללה מלאה לחלוטין. הדרך השלישית היא הטענת הרכב באמצעות שקע חשמל ביתי, שהיא הטענה איטית במיוחד שיכולה לקחת הרבה מאוד שעות. בהטענה כזאת לפי הנחיות רשות החשמל צריך לנתק את המטען מדיי שעתים מאחר ושקעי חשמל ביתיים לא נועדו לעמוד בעומס שכזה והדבר יכול להוות סכנה בטיחותית. בכל מקרה, זו יכולה להיות אפשרות טובה עבור מי שיוצא לנופש בצימר ורוצה להטעין את הרכב או סתם נתקע רחוק מעמדת טעינה.

אז האם כדאי לרכוש רכב חשמלי?

אם אתם גרים בבית פרטי או בבניין עם חנייה פרטית ויכולים להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי, אין ספק שרכב חשמלי הוא הפתרון הטוב ביותר כיום. התקנת עמדת טעינה בבית פרטי או בחניית בניין היא לא סיפור מורכב או יקר במיוחד, וכך תוכלו לטעון את הרכב למאה אחוז ולשכוח מחרדת הטווח. לעיתים כמה דיירים בבניין אחד מחזיקים ברכב חשמלי ואז אפשר לרכוש עמדת טעינה מנוהלת אשר בה כל הדיירים יכולים להשתמש ולשלם עבור השימוש שלהם. לעומת זאת, מי שאין לו מקום להתקין עמדת טעינה לרכב בבית או בעבודה כדאי שיבדוק היטב האם יוכל להסתדר עם הטענה ציבורית בהתאם לטווח ק"מ הנסיעה של הרכב והנסועה הממוצעת שלו.

כיצד מתקינים עמדת טעינה לרכב חשמלי?

התקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי מתבצעת באמצעות חשמלאים מוסמכים אשר מחזיקים בידע ובניסיון הדרוש עבור התקנה של עמדות טעינה לרכב חשמלי בצורה מקצועית ובטוחה. אחת החברות המובילות כיום בביצוע התקנות של עמדות טעינה ללקוחות פרטיים ועסקיים היא חברת בוסט פויינט, לה צוות אנשי מקצוע עם ניסיון רב בתחום אשר ישמחו להתקין עבורכם עמדת טעינה בצורה היעילה ביותר.

אנא דרגו את המידע
שתף את הפוסט :
Facebook
Twitter
WhatsApp
האם אפשר לטעון רכב חשמלי בשקע חשמל ביתי?
העתיד החשמלי כבר כאן.
ועכשיו זה קל מתמיד!
עם עמדות הטעינה המתקדמות של בוסט פוינט, מפסיקים לחשוש מטווח הנסיעה ומבזבוז זמן מיותר במרדף אחר הטעינה הבאה.