האם כל אחד יכול להתקין עמדת טעינה בבית?

תוכן עניינים

כיום יש בישראל מעל 30 אלף רכבים חשמליים והמספר הולך ועולה מדי שנה בעשרות אחוזים. למעשה ככל שהשנים עוברות יותר ויותר אנשים עוברים לרכבים חשמליים בשל היתרונות הרבים שלהם. רכבים חשמליים תורמים הן לשמירה על איכות הסביבה אך הסיבה העיקרית שרוב מחזיקי הרכבים החשמליים מתעניינים בה היא כמובן נושא החיסכון הכלכלי. הרבה יותר חסכוני להטעין את הרכב בחשמל מאשר בבנזין ורכב חשמלי גם זול יותר לתחזוקה שוטפת. החיסכון הכלכלי תלוי במידה רבה בהתקנה של עמדה פרטית בביתכם. התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית – האם זה משהו שכל אחד יכול לעשות? כעת נענה לכם על הכול.

נתחיל מהסוף – האם כל אחד יכול להתקין עמדת טעינה בבית הפרטי שלו?

אז נתחיל מהסוף. התשובה היא כן ולא. כן, כל אחד שיש לו בית פרטי ושטח פרטי משלו יכול להחליט אם הוא רוצה להתקין עמדת טעינה פרטית ואם הוא יחליט שכן הוא יוכל לשלם ולעשות זאת. לא, הכוונה היא שאלא אם הוא חשמלאי מוסמך עם הסמכה בהתקנת עמדות טעינה פרטיות לרכבים חשמליים הוא יצטרך להזמין איש מקצוע שכן יכול לעשות זאת. התקנת עמדת טעינה בבית פרטי יכול לעשות בשטח החניה של הבית וניתן להתקין את העמדה על גדר, חומה או אפילו לקנות עמוד ייעודי להתקין עליו את העמדה. כל עוד זה בשטח שלכם, לא מפריע ולא מסכן את השכנים, אין עם זה שום בעיה. 

אבל מה קורה בבניין אתם שואלים? במידה ותרצו להתקין עמדת טעינה פרטית לרכבת החשמלי שלכם כאשר אתם גרים בבניין, תוכלו לעשות זאת בשטח החניה שלכם אך בהתאם להתחשבות ולהתקנה בטוחה מבלי להפריע לעוברי אורח וכמובן דיירים הבניין, או פגיעה בחזות הבניין. 

מהי עמדת טעינה מנוהלת ומתי היא עדיפה?

עמדת טעינה מנוהלת היא בעצם עמדת טעינה לרכב חשמלי המאפשרת למשתמשים שונים להזדהות בעמדה לצורך עשיית שימוש בה. לדוגמה: אם אתם גרים בבניין ואתם רוצים להפחית את הסיכון שדיירים שונים יסרבו להתקנת העמדה שלכם או יעשו לכם בעיות דרך ועד הבית, תוכלו להציע התקנה של עמדה מנוהלת, שגם הדיירים האחרים ישתתפו בעלויות ההתקנה שלה וגם יוכלו לעשות שימוש בעמדה עם הרכבים החשמליים שלהם. בהתאם להזדהות לפני השימוש המערכת תדע להנפיק דוח שימוש פר משתמש בהתאם להוצאות שלו המבוססות על השימוש הפרטי שלו בעמדה.

היתרונות של התקנת עמדת טעינה פרטית ומבלי להסתמך על עמדת טעינה ציבורית?

אז בואו נדבר כעת על היתרונות של עמדת טעינה פרטית:

  • זמינות – על אף שכמות עמדות הטעינה הציבוריות ברחבי הארץ הולכות ומתרבות עדיין אין מספיק עמדות ביחס לכמות הרכבים החשמליים והצמיחה של העמדות הציבוריות עדיין אינה תואמת את הצמיחה בכמות הרכבים החשמליים העולים על הכביש מדי שנה. עמדה פרטית בבית תעניק להם את הזמינות הנדרשת מתי שתרצו.
  • נוחות – אין אפשרות נוחה יותר לטעינת הרכב החשמלי שלכם מאשר לשים אותו לטעינה במהלך הלילה בזמן שאתם ישנים. בבוקר שתקומו תנתקו את הרכב מהחשמל אך אל דאגה – אם הרכב נטען באופן מלא לפני כן במהלך הלילה הטעינה תפסיק בשל הבקרה החכמה של העמדה.
  • חסכון בזמן – כאשר אתם מטעינים את הרכב שלכם שאתם בבית ולא צריכים לנסוע במיוחד לעמדה ציבורית ולהמתין עד שהרכב ייטען אתם חוסכים זמן יקר.
  • עלויות – כמובן שעמדת טעינה פרטית בבית חסכונית יותר מעמדת טעינה ציבורית.

מי יכול לבצע את ההתקנה עבורנו?

אנו בחברת בוסט פויינט נשמח להתקין לכם עמדת טעינה פרטית לרכב החשמלי שלכם בהתאם לתקנים הנדרשים וברמת המקצועית הגבוהה ביותר. בכל הנוגע לעבודות חשמל אתם לא רוצים לקחת סיכון וכדאי להשאיר זאת למקצוענים ולאנשי מקצוע מוסמכים לעניין זה.

אנא דרגו את המידע
שתף את הפוסט :
Facebook
Twitter
WhatsApp
האם כל אחד יכול להתקין עמדת טעינה בבית?
העתיד החשמלי כבר כאן.
ועכשיו זה קל מתמיד!
עם עמדות הטעינה המתקדמות של בוסט פוינט, מפסיקים לחשוש מטווח הנסיעה ומבזבוז זמן מיותר במרדף אחר הטעינה הבאה.