האם צריך אישור של ועד הבית להתקנת עמדת טעינה?

תוכן עניינים

הרבה מאוד אנשים שמעו על היתרונות הרבים שיש לרכב חשמלי להציע, והחליטו שהם מחליפים את רכב הבנזין המזהם שלהם ברכב חשמלי חדש. למעשה, רק אחרי כמה זמן הם מבינים שבשביל להנות מהיתרונות של רכב חשמלי, הם חייבים להתקין עמדת טעינה שיוכלו להטעין בה את הרכב בכל לילה. אחרת, הם צריכים להיות תלויים בחסדיהן של עמדות טעינה ציבורית, אשר הרבה פעמים תפוסות ולעיתים אף לא פועלות כמו שצריך. בכל מקרה, אין ספק שהפתרון הטוב ביותר הוא התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בחנייה הפרטית, אשר מאפשרת לטעון את הרכב למקסימום בכל פעם שהרכב בבית.

האם צריך אישור ועד בית להתקנת עמדת טעינה?

כאשר מדובר על חנייה פרטית אשר רשומה על שמכם בטאבו, אתם לא חייבים לבקש אישור מועד הבית בכדי להתקין את עמדת הטעינה. עם זאת, במקרים מסוימים אין אפשרות למתוח כבל חשמל היישר מארון החשמל של בעל הרכב החשמלי, ואז יש צורך להתחבר אל ארון החשמל הראשי של הבניין. במקרה כזה כמובן יש צורך להתקין מונה נפרד שיחשב את צריכת החשמל של העמדה, וגם את האישור של וועד הבית להתקנה. גם כאשר מתקבל האישור, עדיין יכולים דיירי הבניין להגיש השגה על ההחלטה, כמובן רק אם יש להם נימוק הגיוני.

מה עושים כאשר אין חנייה פרטית?

במקרה שבו לבעל הרכב החשמלי אין חנייה פרטית הרשומה על שמו בטאבו, אפשר להתקין עמדת טעינה מנוהלת. מדובר על עמדה שבה כל בעלי הרכב החשמלי יוכלו לטעון את הרכב, כאשר העמדה מחשבת את השימוש של כל אחד ואחד לצורך התשלום שלו על החשמל. התקנת עמדת טעינה בבית פרטי או בחנייה פרטית בבניין היא כמובן פשוטה יותר, אך גם עמדת טעינה מנוהלת יכולה להיות פתרון טוב במקרה שאין ברירה אחרת.

מי מבצע התקנה של עמדות טעינה לרכב חשמלי?

התקנה של עמדות טעינה לרכב חשמלי היא לא משהו מסובך או ארוך במיוחד, אך בהחלט משהו שצריך ידע מקצועי וניסיון כדי לבצע אותו כמו שצריך. למעשה, רק חשמלאי מוסמך המחזיק בידע הדרוש הוא זה שרשאי לבצע התקנה של עמדות טעינה לרכב חשמלי. אחת החברות המובילות בישראל כיום בהתקנה של עמדות טעינה היא חברת בוסט פויינט, אשר מעסיקה את מיטב אנשי המקצוע בתחום. החברה מבצעת התקנה של עמדות טעינה ללקוחות פרטיים ועסקיים, וכן של עמדות טעינה מנוהלות. עלות ההתקנה של עמדת טעינה (לא כולל את המחיר של העמדה עצמה שאותה יש לרכוש בנפרד) מסתכמת בדרך כלל בכמה אלפי שקלים (בדרך כלל בין 2,000 ל – 5,000 ₪), כאשר החיסכון העצום של נסיעה באמצעות חשמל מבלי שצריך לשלם הון תועפות מדי חודש על דלק, מאפשר להחזיר מהר מאוד את ההשקעה הראשונית על העמדה.

אנא דרגו את המידע
שתף את הפוסט :
Facebook
Twitter
WhatsApp
האם צריך אישור של ועד הבית להתקנת עמדת טעינה?
העתיד החשמלי כבר כאן.
ועכשיו זה קל מתמיד!
עם עמדות הטעינה המתקדמות של בוסט פוינט, מפסיקים לחשוש מטווח הנסיעה ומבזבוז זמן מיותר במרדף אחר הטעינה הבאה.