האם צריך ביטוח לעמדת טעינה לרכב חשמלי?

תוכן עניינים

עמדת טעינה לרכב חשמלי בחנייה היא משהו שבלעדיו קשה מאוד להיות בעלים של רכב חשמלי. בעוד שתחנות דלק פרוסות כבר שנים רבות בכל נקודה כמעט ברחבי הארץ, פריסת עמדות הטעינה לרכב חשמליים לוקח בחסר, והטעינה בהן לוקחת זמן רב. ולכן, קשה מאוד להמליץ לאדם שאין לו היכן להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי, לקנות רכב חשמלי על סמך הטענה בעמדות טעינה ציבוריות. עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי מאפשרת לבעלי הרכב להטעין בכל לילה את סוללת הרכב למאה אחוזי סוללה, וכך הוא יודע שבכל בוקר שהוא יוצא יש לו את מקסימום טווח הנסיעה שסוללת הרכב מאפשרת.

האם זה מסובך להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי?

התקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי היא לא דבר מסובך או מורכב במיוחד במרבית המקרים, אולם מדובר על עבודה עם חשמל שאותה מורשה לבצע אך ורק חשמלאי מוסמך אשר מורשה לבצע עבודות חשמל. כאשר מדובר על התקנה ממוצעת בחנייה ללא צורך בהזמנה של אנשי מקצוע נוספים, ההתקנה לא אמורה לקחת יותר מכמה שעות עבודה. רק במקרים שבהם יש צורך להזמין איש מקצוע עבור עבודות כמו חציבה בקרקע או דברים אחרים שהחשמלאי בעצמו לא יכול לבצע, אז ההתקנה מעט מורכבת יותר ויכולה לקחת יותר זמן.

האם זה יקר להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי?

כאשר אתם רוכשים רכב חשמלי במקום רכב בנזין, אתם חוסכים הרבה מאוד כסף בטווח הארוך. בין אם מדובר על עלות הנסיעה ברכב שהיא נמוכה הרבה יותר כאשר מדובר על רכב חשמלי, ובין אם בעלויות התחזוקה שהן בדרך כלל נמוכות יותר מאשר עלויות התחזוקה של רכב בנזין. ועל כן, בדרך כלל ברכישה של רכב חשמלי מחיר ההתקנה של עמדת הטעינה לא ממש משחק תפקיד בהחלטה על הרכישה. בכל מקרה, המחיר עבור התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי משתנה לפי מורכבות ההתקנה בחנייה שלכם, כאשר טווח המחירים נע בין 2,500 ועד 5,000 ₪ לא כולל המחיר של העמדה עצמה.

האם הביטוח של הרכב כולל גם את עמדת הטעינה? 

ביטוח רכב כשמו כן הוא – ביטוח לרכב (או לנזקים שהוא גורם לצד שלישי) ולא לדברים אחרים. ומשכך, עמדת הטעינה שאתם מתקינים אצלכם בחנייה לא כלולה בביטוח של הרכב. ישנם מקרים שבהם ביטוח דירה כולל גם את עמדת הטעינה של הרכב – דבר שכל אחד צריך לבדוק בפוליסה שלו אל מול חברת הביטוח. בכל מקרה ניתן לרכוש ביטוח חיצוני עבור נזקים שיכולים להגרם כתוצאה מעמדת הטעינה. בכל מקרה, חשוב מאוד להתקין את העמדה על ידי חשמלאי מקצועי שיידע להתקין את העמדה בצורה מקצועית ובטוחה, כך שהיא לא תהווה סכנה או מפגע בטיחותי למי שנמצא בסביבתה.

היכן אפשר להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי?

אם אתם גרים בבית פרטי ויש לכם חנייה פרטית, התקנת עמדת הטעינה בחנייה תהיה כנראה פשוטה. כל מה שצריך לעשות הוא למתוח כבל חשמל מארון החשמל שלכם לחנייה, ושם להתקין את עמדת הטעינה ולחבר אותה לחשמל. אולם, כאשר מדובר על בניין גדול, הרבה פעמים לא ניתן למתוח כבל חשמל היישר מארון החשמל אל החנייה. ועל כן, במקרה כזה יש צורך להתחבר אל ארון החשמל הראשי של הבניין, ולהתקין מונה חשמל נפרד לעמדה אשר ימדוד את צריכת החשמל שלה בכדי שהדייר יוכל לשלם את מה שהשתמש. בבניינים בהם אין חנייה פרטית אפשר להתקין עמדות טעינה משותפות אשר מאפשרות לכל בעלי הרכבים החשמליים בבניין לטעון את רכביהם על בסיס עמדה פנויה. גם בעלים של מרכזי עסקים וחנויות בוחרים לא פעם להתקין עמדות טעינה לרכב חשמלי בחנייה שלהן. התקנת עמדת טעינה לבתי עסק היא ללא ספק משתלמת עבורם, בזכות העבודה שלקוחות המחזיקים ברכב חשמלי יעדיפו לעשות את הסידורים שלהם במקום שבו יש עמדת טעינה שמשמשת עבורם גם מקום חנייה וגם מוסיפה להם אחוזים לסוללת הרכב.

אל מי כדאי לפנות להתקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי?

ישנן לא מעט חברות אשר מתעסקות עם התקנה של עמדות טעינה לרכב חשמלי. אולם, אם אתם רוצים להיות רגועים שבחרתם בחברה המקצועית ביותר, אשר מעסיקה אך ורק אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב בתחום, כדאי שתכירו את חברת בוסט פוינט אשר נחשבת כיום לאחת החברות המובילות ביותר בישראל בהתקנת עמדות טעינה – פרטיות וציבוריות. כדאי לזכור כי עמדות טעינה לרכב חשמלי אשר לא מותקנות על ידי אנשי מקצוע בעלי ניסיון עלולות להיות מסוכנות לשימוש ולגרום לנזקים כבדים לרכב שלכם ואף יותר מכך. ולכן, חשוב מאוד לבחור דווקא חברה כמו בוסט פויינט שכל אנשי המקצוע שלה עם ניסיון רב בתחום. אז בין אם אתם גרים בבית פרטי או בבניין, או שאתם בכלל בעלי עסקים שרוצים עמדת טעינה בחנייה שלכם – בחירה באנשי המקצוע שלנו מבטיחה לכם עבודה מקצועית וזריזה, שממנה אנחנו בטוחים שתהיו מרוצים. 

5/5 - (6 votes)
שתף את הפוסט :
Facebook
Twitter
WhatsApp
ביטוח לעמדת טעינה לרכב חשמלי
העתיד החשמלי כבר כאן.
ועכשיו זה קל מתמיד!
עם עמדות הטעינה המתקדמות של בוסט פוינט, מפסיקים לחשוש מטווח הנסיעה ומבזבוז זמן מיותר במרדף אחר הטעינה הבאה.