ההבדל בין מצבר לרכב חשמלי לבין מצבר ברכב בנזין?

תוכן עניינים

אין ספק שהמהפכה הגדולה ביותר בעולם הרכב בעשור האחרון היא מהפכת הרכב החשמלי. עם השנים שחולפות אנחנו רואים יותר ויותר רכבים חשמליים בכבישי ישראל, אשר דוחקים את מקומם של רכבי הסולר והבנזין המזהמים. אז נכון, יש למדינת ישראל הרבה מאוד מה להתקדם בפריסת עמדות הטעינה לרכבים חשמליים, אך עדיין מדובר על הרכב המשתלם ביותר שאפשר לרכוש כיום. הרבה אנשים נמנעים מרכישת רכב חשמלי בגלל כל מיני חששות, אשר בדרך כלל לא ממש מוצדקות. למעשה, רכב חשמלי הוא רכב בטוח וחזק, זול יותר לאחזקה, והנסיעה בו שקטה ונוחה הרבה יותר מאשר רכב המונע באמצעות דלק.

מה ההבדל בין מצבר של רכב חשמלי לבין מצבר של רכב בנזין?

ההבדל העיקרי בין מצבר של רכב רגיל לבין מצבר של רכב חשמלי הוא שמצבר של רכב חשמלי עובר על זרם AC שמגיע אליו מעמדות טעינה, בעוד שמצבר של רכב בנזין או סולר משתמש בזרם ישיר שמגיע אליו מהאלטרנטור של הרכב. בסופו של דבר, המשתמש הממוצע ברכב חשמלי לא יבחין בהבדל משמעותי, מלבד זה שהוא לא צריך לבלות במוסך כמו שהיה צריך בזמן שהיה לו רכב רגיל. 

כיצד מטעינים רכב חשמלי?

את טעינת הרכב החשמלי אפשר לבצע באמצעות 3 דרכים עיקריות. דרך אחת היא להתחבר אל עמדת טעינה ציבורית, אשר בהן משלמים לפי השימוש. עמדות כאלה פרוסות בנקודות שונות ברחבי הארץ, והטעינה בהם היא יחסית מהירה. האפשרות השנייה היא התקנה של עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי אצלכם בחנייה, כך שבכל פעם שאתם בבית והרכב שלכם בחנייה, אתם יכולים לחבר אותו למטען ולדאוג שהוא ייטען. התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי מתבצעת על ידי חשמלאי מוסמך, באמצעות חיבור העמדה למקור חשמל בצורה בטוחה. האפשרות השלישית היא חיבור של הרכב לשקע ביתי באמצעות מה שמכונה "כבל סבתא". היתרון הגדול של האפשרות הזאת היא כמובן היכולת להטעין את הרכב בכל מקום שבו יש חשמל, אך מדובר על טעינה איטית מאוד שיכול לקחת הרבה מאוד שעות, ולכן היא משמשת רק כאפשרות למצב שאין ברירה אחרת.

מי מתקין עמדות טעינה ביתיות לרכב חשמלי?

ישנן חברות שונות אשר מציעות התקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי. אולם אם אתם מחפשים מקום מקצועי אשר מעסיק אך ורק אנשי מקצוע בעלי ניסיון וידע רב בתחום – boost point היא הכתובת עבורכם. החברה מעסיקה חשמלאים מוסמכים בעלי ניסיון רב בהתקנה של עמדות טעינה, והיא תדאג לשלוח אליכם אנשי מקצוע אשר יבצעו עבורכם את ההתקנה בצורה המקצועית ביותר. boost point נחשבת כיום לאחת החברות המובילות בישראל בתחום, והיא מתקינה עמדות טעינה ציבוריות ופרטיות ללקוחות מכל רחבי הארץ אשר רוצים להיות רגועים שהתקנת העמדה מתבצעת על ידי הטובים ביותר. 

אנא דרגו את המידע
שתף את הפוסט :
Facebook
Twitter
WhatsApp
ההבדל בין מצבר לרכב חשמלי לבין מצבר ברכב בנזין?
העתיד החשמלי כבר כאן.
ועכשיו זה קל מתמיד!
עם עמדות הטעינה המתקדמות של בוסט פוינט, מפסיקים לחשוש מטווח הנסיעה ומבזבוז זמן מיותר במרדף אחר הטעינה הבאה.