הקמת עמדות טעינה לרכבים חשמליים 

תוכן עניינים

כל מי שרכש רכב חשמלי או נסע בו, יודע שמדובר על משהו אחר לגמרי. חווית הנהיגה ברכב חשמלי היא חוויה שונה מכל מה שמוכר לנו מרכב רגיל שמונע באמצעות דלק. הרכב נוסע בצורה חלקה ושקטה, מאיץ בקלות ובאופן מיידי, והנסיעה הרבה יותר נעימה. תוסיפו לזה את העובדה שעלויות האחזקה של רכב חשמלי נמוכות בדרך כלל בצורה משמעותית מאשר רכב רגיל – ותקבלו את החבילה המושלמת. החיסרון היחיד שעדיין קיים ברכבים חשמליים הוא נושא הטווח. מאחר ומרבית הרכבים כיום מגיעים עם טווח נסיעה ריאלי של כ – 250 עד 450 ק"מ, יש צורך בהטענת הרכב לעיתים די קרובות. ולכן, כל עוד פריסת עמדות הטעינה ברחבי הארץ לא תושלם – יהיה קשה להסתמך עליהן בנסיעות ארוכות.

מה הפתרון הטוב ביותר עבור טעינת רכב חשמלי?

הפתרון הטוב ביותר עבור טעינת רכב חשמלי הוא ללא ספק התקנה של עמדת טעינה ביתית. עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי מאפשרת לכם לטעון את סוללת הרכב בכל פעם שאתם בבית, ולהשאיר את הרכב מחובר למטען כאשר אתם הולכים לישון. כך בכל בוקר סוללת הרכב תהיה טעונה במלואה, ואתם תוכלו לנסוע כמה מאות ק"מ ללא חשש. בכל מקרה, גם אם יצאתם לדרך והסוללה לא מלאה, ישנן עמדות טעינה ציבוריות שבהם תוכלו להטעין את הרכב יחסית במהירות, ולהמשיך בדרך. כמובן שלא מדובר על מהירות כמו של מילוי דלק אלא על משהו איטי יותר, אך עם הזמן מהירות העמדות תלך ותשתפר ועמדות הטעינה הציבוריות יהפכו להיות רלוונטיות יותר ויותר.

האם זה מסובך להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי?

התקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי היא לא משהו מורכב במיוחד. חשמלאי מגיע אליכם לחנייה, מותח כבל חשמל מהעמדה אל ארון החשמל שלכם – ומתקין את העמדה. כאשר אין אפשרות למתוח כבל אל ארון החשמל של בעל הרכב החשמלי, אפשר לבקש רשות מוועד הבית לחבר את העמדה לארון החשמל הראשי של הבניין, ולהתקין מונה נפרד אשר יחשב את צריכת החשמל של העמדה. בדרך כלל, התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי היא סיפור של כמה שעות בודדות, ורק במקרים חריגים בהם יש צורך בבעל מקצוע נוסף עבור ביצוע עבודה שהחשמלאי לא יכול לבצע, אז הסיפור יכול להיות ארוך ומורכב יותר.

מה עושים במקרה שאין חנייה פרטית?

כאשר לכמה דיירים יש רכב חשמלי, אפשר להגיע להסכמה על התקנה של עמדת טעינה מנוהלת – עמדה חכמה אשר כל בעלי הרכבים החשמליים יוכלו לטעון בה ולשלם עבור השימוש שלהם בה. התקנה של עמדת טעינה מנוהלת או כל עמדת טעינה חייבת להתבצע על ידי חשמלאי מוסמך בעל ידע בתחום, אשר יבצע את העבודה בצורה בטוחה ונכונה. חברת בוסט פוינט נחשבת כיום לאחת החברות המובילות בתחום, והיא תבצע עבורכם התקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי בצורה הטובה ביותר.

אנא דרגו את המידע
שתף את הפוסט :
Facebook
Twitter
WhatsApp
הקמת עמדות טעינה לרכבים חשמליים 
העתיד החשמלי כבר כאן.
ועכשיו זה קל מתמיד!
עם עמדות הטעינה המתקדמות של בוסט פוינט, מפסיקים לחשוש מטווח הנסיעה ומבזבוז זמן מיותר במרדף אחר הטעינה הבאה.