התקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי לבתי עסק

פתרון מתקדם ללקוחות שלכם!

כיום יש בישראל מעל 3 מיליון רכבים על הכביש, רק 10,000 מתוכם רכבים חשמליים ועוד 30 אלף רכבים היברידיים. למרות זאת, נראה שבשנים הקרובות מגמת הצמיחה של הרכבים החשמליים רק תלך ותגדל ועמדות טעינה ציבוריות נוספות יהיו פתוחות בהרבה יותר נקודות ברחבי הארץ. עד אז ככל הנראה תצטרכו לבצע התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית העסק שלכם או בבית הפרטי שלכם.

ראשית – מה ההבדל בין עמדת טעינה ביתית לעמדת טעינה בבית העסק?

ישנן כמה אפשרויות של טעינת כלי רכב חשמליים. בעוד חלקן מתאימות יותר לקורקינטים ואופניים חשמליים הרי שבכל הקשור לרכבים חשמליים יש 2 סוגים הנפוצים ושימושיים יותר. הראשון הוא חיבור מסוג AC וכאשר מדברים על התקנת עמדת טעינה בבית פרטי לרוב מדברים על חיבור מסוג זה. הוא מאפשר טעינה איטית יותר של מצבר הרכב, שומר על אורך חיי הסוללה ונחשב זול יותר בדרך כלל מעמדות טעינה ציבוריות. בעמדות הציבוריות העמדה תהיה מסוג DC הנחשבת  יקרה יותר להתקנה ותחזוקה ומאפשרת טעינה מהירה של המצבר תוך חצי שעה בדרך כלל.

אילו בתי עסק צריכים עמדות טעינה?

משנה לשנה יותר בתי עסק משקיעים בהתקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי. בשונה מהתקנת עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי שבה ניתן להטעין את הרכב בשעות הלילה, בדיוק כמו שנוהגים להתקין את הסמארטפון בדרך כלל, הרי שהשימוש בעמדות אלו לבתי עסק יכול להיות לצרכים שונים:

  • עבור הלקוחות – בתי עסק רבים מבינים כי לאורך השנים הבאות יותר ויותר אנשים יעשו שימוש ברכבים חשמליים ועל כן, כשירות ללקוחות שהוא מעבר למצופה ולמוכר כיום, יעניקו ללקוח את האפשרות להגיע אליהם ברכב החשמלי ובזמן הפגישה/הפעילות בבית העסק יוכל להטעין את רכבו לנסיעה חזרה. 
  • עבור מנהל/בעל העסק – במידה ובעל העסק או מנכ"ל החברה רוכש/מקבל רכב חברה חשמלי הוא יזדקק לעמדת טעינה קרובה ועדיף כזו שבבעלותו/בעלות החברה שבה הוא עובד, שבה יוכל לעשות שימוש מדי יום.  
  • עבור העובדים – במידה ויש יותר מעובד אחד במשרד עם רכב חשמלי מטעם החברה ייתכן והחברה תרצה להקים כמה עמדות טעינה לרכב חשמלי במתחם החניה של בית העסק. לדוגמה: חברות גדולות המעסיקות מאות עובדים במשרד כאשר הדרג הניהולי מקבל רכבי חברה חשמליים.  
התקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי לבתי עסק
התקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי לבתי עסק
הצטרפו להמפכה!

השאירו פרטים ותתחדשו בעמדת טעינה!

כיצד עמדות טעינה לרכב חשמלי בבית העסק שלכם יכולות לתרום לכם?

להתקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי לבתי עסק יש מגוון יתרונות. מלבד שירות לקוחות מפתיע ומעל המצופה או הענקת תנאים איכותיים ברמה הגבוהה ביותר לעובדים ולמנהלים בארגון שיוכלו להטעין את הרכב שלהם במהלך יום העבודה, ניתן למנות גם יתרונות נוספים. כך למשל: העסק משדר קדמה טכנולוגית, תרומה לסביבה ועוד.

העסק יושב בבניין משותף? זה מה שאתם צריכים לעשות כדי להתקין עמדת טעינה:

בעל העסק המעוניין בהתקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי במשרד או בבית העסק שלו, הנמצא בבניין משותף (כמו בניין משרדים, מתחם מסחרי שבו יש נקודת חשמל המשותפת לכמה חנויות ועוד), יצטרך להתקין בעצמו עמדת טעינה ולשאת בעלויות הנדרשות לכך. חשוב להבין כי התקנה של עמדת טעינה בבניין משותף, אפילו אם הוא מותקן בחניה שהיא כביכול בבעלותו של מחזיק המשרד/שטח המסחר המדובר ולו חניה בטאבו, עדיין צריך לתאם מול ועד הבניין/בעליו שכן עמדת הטעינה מתחברת לארון החשמל הראשי של הבניין. מלבד העובדה שההתקנה תצטרך להתבצע על ידי חשמלאי מוסמך ומנוסה, הרי שייתכן ויהיה צורך בהתקנת שעון צריכה נפרד למדידת צריכת החשמל של עמדת הטעינה ותשלום החשמל בהתאם לבעלי הבניין. מחיר עמדת טעינה לרכב חשמלי עשויה לנוע בין 2000 ל-3000 ₪ עבור ההתקנה וסכום זהה עבור עמדת הטעינה עצמה. זה לא כולל עלויות נוספות העשויות לצוץ במידה ויש מרחק גדול בין החניה לארון החשמל, כאשר צריך לחצוב בקירות, להרים ריצוף או להתקין עמוד טעינה ייעודי.

כיצד מתבצעת התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית העסק?

השלב הראשון בהתקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית העסק שלכם הוא להתקשר אלינו לחברת בוסט פויינט ואנו נשלח אליכם חשמלאי מוסמך ומנוסה מטעם החברה לביצוע ההתקנה במקום. לאחר בדיקת המקום ואפיון העבודה הנדרשת, תקבלו הצעת מחיר מסודרת שלאחר אישורה יקבע מועד ההתקנה. זמן ההתקנה תלוי בגורמי השטח והתשתיות הנדרשות והוא ינוע בין יום למספר ימים בדרך כלל. 

לאחר בחירת המיקום האופטימלי, ימקם החשמלאי את עמדת הטעינה ויבריג אותה לקיר/לעמוד הייעודי לכך. לאחר מכן יהיה צורך בכיבוי אספקת החשמל בארון החשמל הראשי וחיבור עמדת הטעינה למערכת החשמל, תוך ביצוע בדיקות בטיחות שונות וחיוניות. 

עם סיום ההתקנה יבצע המתקין הדרכה לנציג בית העסק כולל הדרכת בטיחות והסבר על המתגים והציוד בעמדת הטעינה. כדאי לחבר את עמדת הטעינה לWIFI על מנת לבצע עדכוני מערכת, מעקב אחר צריכת החשמל בעמדה ושתהיה אופציה למתן סיוע מרחוק במידת הצורך או כיבוי זרם החשמל בעמדת הטעינה במידת הצורך. במידה ויש לכם שאלות נוספות זה יהיה זמן טוב לשאול את החשמלאי שגם יצטרך להעניק לכם מס' טלפון לצורך קבלת תמיכה טכנית בעת הצורך.

אנו בחברת בוסט פויינט מתחייבים לתת לכם את השירות המקצועי והטוב ביותר. רוצים להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית העסק שלכם? השאירו לנו פרטים כאן למטה ונשמח לעמוד לשירותכם.

כל הסיבות לבחירה מנצחת!
טעינה ירוקה ומהירה!
שירות לקוחות מנצח!
חסכון של זמן וכסף!

 

ההבדלים בין עמדת טעינה לרכב חשמלי לבתי עסק לבין עמדת טעינה פרטית בבית

 

עמדת טעינה לרכב חשמלי בעסק

עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית

סוג העמדה

עמדת טעינה בעסק עשויה להיות מסוג AC או DC כאשר עמדת DC תהיה עמדה יקרה יותר משמעותית אך גם בעלת אספקת חשמל גבוהה יותר וטעינה מהירה יותר של הרכב.

בדרך כלל תותקן בבית עמדת טעינה מסוג AC 

אישורים

בעסק הנמצא בבניין עם עוד עסקים ככל הנראה יצטרך לקבל את אישורם על מנת להקים עמדת טעינה לרכב חשמלי בחניה ולהשתמש בחשמל בבניין. בנוסף תצטרכו לבדוק את סוג העמדה שאתם רוצים: עמדה מנוהלת או פרטית.

לרוב לא תידרשו לאישורים כל עוד החניה הינה פרטית, רשומה על שמכם בטאבו וההתקנה של או של התשתיות שלה אינן מפריעות לשכנים או נמצאות בשטחם.

מהירות טעינה

בעלי עסקים מבינים את המשמעות של זמן=כסף ולכן אם יחליטו להתקין עמדת טעינה יקרה אך מהירה יותר יוכלו לחסוך זמן יקר ולהטעין את הרכב במהירות. אפילו בתוך חצי שעה עד שעה.

בעמדת טעינה פרטית ביתית מסוג AC לרוב הטעינה תהיה איטית יחסית ועשוי לקחת בין 8 ל-12 שעות לטעינה מלאה של הרכב.

זמני טעינה

בדרך כלל בעמדת טעינה בעסק תעשו שימוש בעמדה במהלך היום כאשר אתם בזמן העבודה. זה אומר שעלויות הטעינה יהיו גבוהות יותר בשעות העומס במהלך היום מאשר בלילה.

בעמדת טעינה פרטית בבית ניתן להטעין את הרכב בלילה בצורה נוחה ונעימה ולהימנע גם מטעינת הרכב בשעות העומס. 

 

שאלות ותשובות על עמדות טעינה לבתי עסק

כל מה שרציתם לדעת נמצא כאן!

קניית רכב חשמלי היא צעד חכם, כלכלי ובעיקר משנה חיים, אך יחד איתו באות המון שאלות. הרבה מהשאלות הן על עמדות הטעינה ורוב השאלות חוזרות על עצמן. לכן הכנו עבורכם סט של שאלות ותשובות שאנחנו שומעים על בסיסי יומיומי בתחום. 

ישנם סוגים שונים של עמדות טעינה לרכב חשמלי. הפופולריות ביותר הינן מסוג AC או DC. בעוד AC מתאימה גם לבית פרטי ועשויה להתאים למרבית בעלי העסקים, הרי שחברות גדולות ורווחיות עשויות לרצות להשקיע יותר בעמדות טעינה מהירות ויקרות יותר מסוג DC.

עמדת הטעינה תהיה באזור החניה. במידה ויש קיר או גדר בה ניתן להתקין את עמדת הטעינה ובמרחק סביר מלוח החשמל הראשי – היא תותקן שם. במידת הצורך ניתן יהיה להתקין עמוד טעינה המיועד לצורך זה. בדרך כלל עמדת הטעינה תהיה יחסית קרובה ללוח החשמל הראשי ולא יותר מ-20 מטר ממנו, אלא אם כן מדובר בעמדת חניה רחוקה יותר המצריכה העברת תשתיות בצורה בטיחותית.

כמות עמדות הטעינה תלויות בכמות הרכבים החשמליים שתרצו לספק להם אזור טעינה במקביל. כל עמדת טעינה עולה כסף וצריכת החשמל במהלך הטעינה גם כן עולה כסף ולכן זה מאוד תלוי בצרכי בית העסק ועובדיו.

חברה המעניקה רכבי חברה לעובדיה במסגרת העבודה השותפת שלהם או רכבים למנהלים בדרך כלל גם תספק להם תחזוקה שוטפת ועלויות צריכת הדלק. לכן, חברות רבות מתקדמות לרכבים חשמליים הידועים כחסכוניים יותר בצריכתם החשמלית מאשר עלויות הבנזין של רכבים עם מנועי תבערה. יתרה מכך גם חלקי החילוף של רכבים אלו בדרך כלל זולים יותר. חברה המעניקה לעובדיה רכבים חשמליים בדרך כלל גם תתקין עמדות טעינה בחניית בית העסק.

הקראת תוכן לכבדי ראייה
5/5 - (65 votes)