התקנת עמדת טעינה לרכבי יונדאי

תוכן עניינים

 

אם עד לפני כמה שנים עוד היו מתייחסים לרכבים החדשים כטרנד טכנולוגי מתפתח שעדיין לא תפס ואנשים יושבים על הגדר כדי לבחון אותו, הרי שבשנים אלה ראינו מגמה שבה כמות הרכבים החשמליים בישראל הולכת וגדלה בעשרות אחוזים מדי שנה. כיום ניתן לומר בפה מלא שרכבים חשמליים הם חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו וככל שיעברו השנים הם ילכו ויתפסו יותר מקום על הכביש על פני רכבי הבנזין המזהמים את הסביבה. רכב חשמלי יחסוך לכם גם בעלויות השוטפות אך יצריך מכם להתקין עמדת טעינה פרטית בדרך כלל כדי לטעון אותו בהתאם לנוחות והזמן שלכם ומבלי להיות תלויים בעמדת טעינה ציבורית.

מהי עמדת טעינה פרטית לרכב חשמלי?

בשונה מרכבי הבנזין המצריכים נסיעה לתחנת דלק ותדלוק הרכב בדלק נוזלי, רכבים חשמליים מתבססים על בטרייה הנטענת בחשמל. אותה תוכלו להטעין בעמדות טעינה ציבוריות או כאמור להתקין עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי. באמצעות עמדה זו תוכלו להטעין את הרכב שלכם מתי שתרצו, לרבות בשעות הלילה כאשר אתם הולכים לישון או יושבים בשעות הערב בבית מול הטלוויזיה או בעיסוקים אחרים שלכם. זאת במקום לשבת ללא מעש בתחנת טעינה ציבורית במשך חצי שעה או יותר (כי לעתים יש גם תור). לעמדת טעינה ביתית יש כמובן גם יתרונות נוספים.

היתרונות של התקנת עמדת טעינה פרטית:

  • חיסכון כלכלי – התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בביתכם תאפשר לכם לטעון את הרכב בזמן שנוח לכם אך לא פחות חשוב מכך, היא תאפשר לכם לטעון אותו יותר זמן במתח נמוך במה שעשוי להגיע לאזור ה6-9 שעות לטעינה מלאה. זאת לעומת חצי שעה-40 דקות בעמדת טעינה ציבורית. את השעות הללו לא תרגישו כיוון שאתם ישנים או בבית בזמן הזה גם כך והעובדה שהרכב נטען במהירות איטית ובמתח נמוך תאפשר לכם ליהנות מחיסכון כלכלי ביחס לשימוש בעמדה ציבורית.
  • אורך חיי הסוללה – יתרון נוסף של עמדת טעינה ביתית ומהירות טעינה איטית היא שזוהי המהירות המומלצת על ידי מומחים לשמירה על אורך חיי הסוללה. 
  • אפשרויות להתאמה ספציפית של העמדה לדגם ספציפי כמו רכבי יונדאי למשל (תכף נרחיב על כך).
  • אפשרות להתקנת תוספות או בחירת עמדה מתקדמת עם מערכת טכנולוגית חכמה, חיבור WIFI, שליטה מרחוק ועוד.

עמדות טעינה לרכבי יונדאי חשמליים:

ליונדאי יש 2 דגמים עיקריים של רכבים חשמליים, העשויים להיות שונים במאפיינים שלהם ביחס לרכבים חשמליים אחרים. זאת על אף שעמדות טעינה רבות מובנות לצורך שימוש במגוון סוגי רכבים ודגמים שונים, בכל זאת כדאי יהיה לוודא שהעמדה שאתם בוחרים מתאימה למאפיינים הללו.

IQNIQ5 STANDARD KONA ELECTRICK
סוג החיבור: תלת פאזי, טייפ 2 תלת פאזי, טייפ 2
קיבולת סוללה 58 קוט"ש 67 קוט"ש
הספק טעינה 11 KW AC 11 KW AC
טווח נסיעה מירבי כ-290 ק"מ כ-395 ק"מ
מהירות טעינה 51 ק"מ לשעה 58 ק"מ לשעה
זמן טעינה משוער 6 שעות 7 שעות
הספק טעינה מהירה מקס' 175 KW DC 77 KW DC
משך זמן טעינה מהירה 17 דקות 45 דקות

התקנת עמדת טעינה לבתי עסק:

אם אתם מספקים רכבי חברה חשמליים מבית יונדאי לעובדים/למנהלים שלכם ייתכן ותרצו להזמין התקנת עמדת טעינה לבתי עסק המתאימה לסוג זה של רכבים. סוג העמדה, מהירות הטעינה, עלויות העמדה והשימוש השוטף בה עשויים להשתנות בהתאם למגוון פרמטרים. אנו בחברת בוסט פויינט נשמח לייעץ לכם בנושא וללוות אתכם כל הדרך כולל התקנה מקצועית בשטח. 

אנא דרגו את המידע
שתף את הפוסט :
Facebook
Twitter
WhatsApp
התקנת עמדת טעינה לרכבי יונדאי
העתיד החשמלי כבר כאן.
ועכשיו זה קל מתמיד!
עם עמדות הטעינה המתקדמות של בוסט פוינט, מפסיקים לחשוש מטווח הנסיעה ומבזבוז זמן מיותר במרדף אחר הטעינה הבאה.