התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בחולון

תוכן עניינים

כאשר העולם שואף לעבור לפתרונות תחבורה ידידותיים יותר לסביבה, עלייתם של כלי רכב חשמליים (EVs) היא בהחלט מדהימה. אחד השיקולים המרכזיים עבור בעלי רכבים חשמליים הוא הזמינות של תשתית טעינה. עמדות טעינה פרטיות לרכב חשמלי מציעות פתרון מהפכני המשפר את הנוחות, הנגישות ואת חווית הנהיגה החשמלית הכוללת. הבעיה היא שלעומת עמדות הטעינה החשמליות הפרוסות היטב במדינות שבהן רכבים חשמליים פופולריים במיוחד, בישראל הפריסה עדיין לא רחבה מספיק, מה שדורש מבעלי רכבים חשמליים להתקנה עמדות טעינה פרטיות או מנוהלות לרכב שלהם. התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בחולון תעשה על ידי חברה מקצועית ומנוסה בתחום עם חשמלאי מנוסה לו הסמכה להתקנה מסוג זה. אנו בחברת BOOST POINT נשמח לעמוד לשירותכם בכל צורך ולספק לכם את עמדות טעינה איכותיות, בטוחות לשימוש ובהתקנה נקייה ומסודרת בחניה הפרטית שלכם או בחניית הבניין. 

היתרונות של עמדת טעינה פרטית לרכב חשמלי:

  • נוחות – עמדת טעינה פרטית בבית פירושה שאתם יכולים לטעון בנוחות את הרכב החשמלי שלכם בן לילה או בכל פעם שאתם חונים, ומבטל את הצורך לבקר בעמדות טעינה ציבוריות.
  • חיסכון בזמן – עם עמדת טעינה פרטית, אתם יכולים להתחיל את היום שלכם עם רכב טעון במלואו, תוך הימנעות מזמני המתנה פוטנציאליים ותורים עמוסים בעמדות טעינה ציבוריות.
  • חיסכון בעלויות – עמדות טעינה פרטיות יסייעו לחיסכון בעלויות בהשוואה לשימוש בעמדות טעינה ציבוריות, במיוחד אם אתם מנצלים את תעריפי החשמל שאינן בשעות השיא.
  • גמישות – תהנו מהגמישות לטעינת הרכב החשמלי שלכם בקצב שלכם, בהתבסס על השגרה היומיומית וצריכת האנרגיה שלכם.
  • ביטחון – בעלות על עמדת טעינה פרטית מספקת תחושת ביטחון, בידיעה שיש לכם אפשרות לטעון את הרכב שלכם מתי שרק תרצו, בשטח הפרטי שלכם ומבלי הצורך לעמוד בתור, להמתין למישהו אחר או לחשוש שמא לא יהיה לכם זמן או אפשרות להגיע לעמדת טעינה ציבורית.
  • השפעה על הסביבה – טעינת הרכב החשמלי שלכם בבית מאפשרת לכם לנצל את היתרונות של מקורות אנרגיה מתחדשים, להקטין עוד יותר את טביעת הרגל הפחמנית של הרכב שלכם ולתמוך במאמצי אוכלוסיית העולם (לפחות אלה שאכפת להם) ולתרום לסביבה.
  • פרטיות ואבטחה – עם עמדת טעינה פרטית, יש לכם שקט נפשי שהרכב שלכם נטען בצורה מאובטחת בשטח שלכם, ומפחית את הסיכון לוונדליזם או גניבה.
  • תמריצים והנחות – התקנת עמדת טעינה פרטית עשויה להפוך אתכם זכאים לתמריצים, הנחות או זיכוי מס המקדמים אימוץ רכב חשמלי.

על מה חשוב לשים דגש בהתקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בחולון?

הדבר החשוב ביותר לשים עליו דגש בעת התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי הוא כמובן נושא הבטיחות. אתם רוצים לוודא 2 דברים:

  • שהחשמלאי העובד במקום יעבוד בצורה בטיחותית ולפי תקני הבטיחות הנדרשים לשמירה על הבטיחות שלו ושל הסביבה.
  • שעמדת הטעינה מותקנת בצורה בטיחותית לשימוש (כדאי למשל לשים אותה מתחת לגגות שמגן עליה מפני הגשם). כמו כן מוודאים שאין סכנת התחשמלות ושהמערכת מבוקרת ומנוטרת מרחוק באמצעות חיבור WIFI ומערכת ממוחשבת שמנתקת את הזרם החשמלי לאחר טעינה מלאה.

במידה ונדרשת עבודת תשתית בשטח יש לבדוק שהיא מתבצעת כראוי, בצורה אסתטית ומסודרת מבלי להבליט כבלים בשטח או על הקירות, ומבלי לסכן את העוברים והשבים במקום. 

עמדת הטעינה תותקן בדרך כלל על חומה או גדר בבעלותו הפרטית של בעל הנכס ובהיעדר חומה או גדר יש להתקין עמוד טעינה ייעודי. העמוד יהיה בתוספת תשלום. כמו כן כדאי יהיה לקחת בחשבון את כל העלויות הנדרשות על העבודה, התשתיות, העמדה עצמה וכל הכרוך בכך. עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי תהיה עדיין חסכונית יותר מעמדה ציבורית ובכלל רכב חשמלי יהיה זול יותר לתחזוקה מאשר רכב בנזין. 

מהי עמדת טעינה מנוהלת ומתי נצטרך אותה?

אין ספק כי יש יתרון משמעותית לבעל עמדת טעינה פרטית מאשר לבעל רכב חשמלי המסתמך על עמדות טעינה ציבוריות. עם זאת כאשר גרים בבניין, לא תמיד יש חניה פרטית ובמקרה כזה הדרך הטובה ביותר להתקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי היא באמצעות התקנת עמדת טעינה מנוהלת. מדובר בעמדת טעינה המותקנת בחניית הבניין ותשמש את דיירי הבניין שיש להם רכבים חשמליים. בעל העמדה יכול לנהל את התשלום בצורה מסודרת ומדויקת בין הדיירים בהתאם לצריכה ולשימוש שלהם בעמדה. עמדת טעינה מנוהלת תפחית את ההתנגדות של דיירים אחרים בבניין להקמת העמדה ותאפשר לדיירים הנוכחיים או עתידיים להשתמש בעמדה בהתאם לנהלים שתקבעו.

תחנות טעינה פרטיות מביאות את הבעלות על רכב חשמלי לרמה חדשה, ומציעות שילוב של נוחות, חיסכון בזמן ובכסף ויעילות אנרגטית התורמת לסביבה. ככל שמהפכת הרכב החשמלי תופסת תאוצה, עמדות הטעינה הפרטיות ממלאות תפקיד מרכזי בהאצת המעבר לעבר נוף תחבורה ירוק ויעיל יותר. כיום אין מספיק עמדות טעינה ציבוריות בישראל על אף הגידול שלהן ושל רכבים חשמליים מדי שנה ולכן הפתרון של התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בחולון תהיה האופציה הטובה ביותר עבורכם אם אתם מתגוררים בעיר.

5/5 - (7 votes)
שתף את הפוסט :
Facebook
Twitter
WhatsApp
התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בחולון
העתיד החשמלי כבר כאן.
ועכשיו זה קל מתמיד!
עם עמדות הטעינה המתקדמות של בוסט פוינט, מפסיקים לחשוש מטווח הנסיעה ומבזבוז זמן מיותר במרדף אחר הטעינה הבאה.