התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי ביבנה

תוכן עניינים

יש לכם רכב חשמלי? ברכות! אתם נמצאים בקבוצה מצומצמת יחסית של אנשים שמבינים שהעתיד כבר כאן ונהנים מהיתרונות הרבים של הרכבים החשמליים, הן עבור החיסכון הכלכלי שלהם והן ברמה הסביתית-חברתית והפחתת זיהום כדור הארץ. אם אכן יש לכם רכב חשמלי סביר להניח שכבר הבנתם את החשיבות של התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי שתהיה פרטית משלכם, בשטח שלכם, שתוכלו להטעין בה את הרכב שלכם בכל פעם שתצטרכו ולא להיות תלויים אך ורק בעמדות טעינה ציבוריות.

התקנה של עמדת טעינה ביבנה – מדוע זה חשוב?

יבנה היא עיר הנמצאת באזור השפלה, בין אשדוד לראשון לציון ובסמוך ליתר ערי המרכז. תושבים רבים של העיר יוצאים מחוץ לעיר, דרך הכבישים הראשיים, מדרום ומצפון כדי לעבוד בערים הסמוכות או לספק שירותים כעצמאיים. נסיעה עם רכב חשמלי מצריכה מכם להטעין את הסוללה של הרכב בהתאם לכמות הנסיעות שלכם וצריכת החשמל האישית שלכם. במידה ואתם נוסעים פעם בשבוע הרי שלעתים טעינה שבועית תספיק לכם אך במידה ואתם נוסעים ברכב מדי יום, ייתכן ותצטרכו להטעין את הסוללה מדי יום. לפחות אתם יכולים להיות רגועים שאם שכחתם להטעין את הרכב ודאי תמצאו עמדת טעינה ציבורית קרובה באזור. עם זאת, לא ניתן להסתמך על עמדות ציבוריות בלבד בשל העלויות היקרות יותר, הצורך להמתין שהעמדה תתפנה לעתים או פשוט להמתין במקום עד שהסוללה תתמלא.

התקנת עמדת טעינה באופן עצמאי בשטח שלכם:

השלב הבא יהיה לבצע התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי ביבנה, בשטח שלכם, שתוכלו להשתמש בה כרצונכם ובהתאם לצרכים שלכם, במקום הנוח לכם, גם כאשר אתם ישנים בלילה. התקנת העמדה תתבצע בהתאם לשטח שלכם לפני הכול: כלומר אם יש לכם חניה בשטח מגורים ציבורי כמו בניין מגורים או שטח חניה פרטי של בית קרקע. 

התקנת עמדת טעינה פרטית בבית קרקע ביבנה :

אז האופציה הראשונה שלנו היא התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית קרקע. אם יש לכם חניה פרטית בשטח שלכם, לא תצטרכו אישור של הדיירים האחרים בבניין ולא לדווח לוועד הבית כפי שנרחיב על כך בפסקה הבאה. כל שאתם צריכים הוא חשמלאי מנוסה הבקיא היטב בהתקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי, שיבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר ויאפשר לכם ליהנות מראש שקט מהעמדה החדשה שלכם. ראשית החשמלאי יעריך את העבודה הנדרשת במקום ואת החיבור בין ארון החשמל לאזור המיועד לעמדת הטעינה. לאחר מכן ייתן לכם הצעת מחיר ולאחר שתאשרו אותה תקבעו מועד הגעה. תצטרכו לרכוש גם את עמדת הטעינה כמובן שתעלה לכם באזור 2500 שקלים לערך לעמדת טעינה מסוג AC המתאימה לטעינה ביתית מבוקרת וחיבור לארון חשמל עם חיבור תלת פאזי. לאחר מכן החשמלאי יבצע את העברת התשתיות ויחבר בין ארון החשמל לעמדת הטעינה, יחבר אותה לWIFI שלכם על מנת שזו תבצע עדכונים אוטומטיים למערכת ושליטה מרחוק במידת הצורך. לבסוף החשמלאי של בוסט פויינט יתדרך אתכם לגבי השימוש הבטוח בעמדה ותוכלו ליהנות מהשימוש בה.

התקנת עמדת טעינה בבניין מגורים:

אם אתם גרים בבית משותף ביבנה כדאי יהיה להכיר את אחד המונחים החשובים ביותר לענייני התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי והיא: נוהל התקנת עמדת טעינה לבתים משותפים. נוהל זה אומר שתצטרכו להודיע לוועד הבית 15 יום מראש לפחות לפני ההתקנה במידה ומדובר בחיבור לארון החשמל שלכם ובצורה שלא מפריע לאף אחד מדיירי הבניין או פוגעת בחזות הבניין. במידה וצריך להתחבר למערכת החשמל של הבניין תצטרכו להודיע 25 יום מראש ולהעניק לבעלי הדירות אף 30 יום להגיש בקשה לערעור בנושא. רק לאחר מכן תוכלו לבצע את התקנת העמדה.

אנא דרגו את המידע
שתף את הפוסט :
Facebook
Twitter
WhatsApp
התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי ביבנה
העתיד החשמלי כבר כאן.
ועכשיו זה קל מתמיד!
עם עמדות הטעינה המתקדמות של בוסט פוינט, מפסיקים לחשוש מטווח הנסיעה ומבזבוז זמן מיותר במרדף אחר הטעינה הבאה.