התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי

פתרון מתקדם לרכב שלכם!

אם עד לפני כמה שנים הרכבים החשמליים היו מיעוט קטן על הכביש, עם כל יום שעובר המצב משתנה וניתן כיום לראות יותר ויותר רכבים חשמליים אשר מסתובבים בכבישי הארץ. זה התחיל כמובן עם המודל 3 של טסלה והמשיך עם רכבים חשמליים ממגוון רחב של מותגי רכב מוכרים יותר ופחות. העובדה שהרכב אינו צורך דלק, מאפשרת לבעליו לחסוך לא מעט כסף בכל חודש וגורמת לאנשים להבין שרכישת רכב חשמלי מתקדם ולבצע התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית היא ההחלטה הנכונה ביותר עבורם.

מה היתרון של רכב חשמלי על פני רכב רגיל?

למעשה, כמעט בכל פרמטר שתבדקו הרכב החשמלי עדיף על מקבילו הפועל על דלק. עלות האחזקה של רכב הפועל על סוללה נמוכה יותר בצורה משמעותית הן בגלל עלות החשמל הנמוכה והן בגלל העובדה שיש הרבה פחות חלקים שיש להם בלאי, וכמובן – הרכב אינו מזהם את האוויר כמו רכב שפועל על דלק. עם זאת, החיסרון הגדול של רכב חשמלי הוא נושא הטעינה שלו. בעוד שאת הדלק ניתן למלא בתוך כמה דקות באחת מאלפי תחנות הדלק הפרוסות ברחבי הארץ, את הרכב החשמלי יש צורך להטעין במשך זמן רב יותר, בעמדות טעינה שהפריסה שלהן עדיין לא מתקרבת לפריסה הנרחבת של תחנות הדלק. על כן, הפתרון הטוב ביותר עבור כל בעלים של רכב חשמלי הוא התקנה של עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי.

היכן מתקינים עמדת טעינה ביתית?

כפי שאתם בוודאי מבינים, סיפור ההתקנה של עמדת טעינה ביתית משתנה לחלוטין מבית לבית ומדירה לדירה. למעשה, ישנם לא מעט פרמטרים אשר משפיעים על ההחלטה היכן וכיצד להתקין את עמדת הטעינה הביתית. כאשר מדובר על התקנת עמדת טעינה בבית פרטי כאשר לבעל הרכב ישנה חנייה פרטית, הפתרון הוא קל וברור – התקנה של העמדה בסמוך לחניית הרכב על ידי משיכת כבל חשמל מארון החשמל הראשי. כמובן שישנה עדיפות להתקנה של המערכת בתוך חנייה מקורה המוגנת מגשם, אך גם כאשר לא מדובר על חנייה מקורה ניתן להתקין את העמדה בתוך קופסא או כל מקום מתאים אחר.

כמה עולה להתקין עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי?

קשה מאוד לנקוב במחיר המדויק של התקנת עמדה ביתית, משום שטווח המחירים רחב מאוד. הסיבה לכך היא שבכל בית ובית נדרשים לבצע עבודות שונות בכדי להקים את עמדת הטעינה על הצד הטוב ביותר, ועל כן מחיר העבודה שונה לחלוטין. עם זאת, ניתן לומר שבמרבית המקרים טווח המחירים של התקנת עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי ינוע בין 3,000 ₪ ל – 6,000 ₪ כאשר המחיר עולה ככל שההתקנה מורכבת יותר או דורשת שימוש עם כבלי חשמל ארוכים יותר. חשוב לזכור שהמחיר הזה מדבר אך ורק על התקנת העמדה ולא על העמדה עצמה שמחירה יכול להגיע גם לכמה אלפי שקלים, תלוי בסוג ובעוצמה שלה. 

מי מבצע התקנה של עמדות טעינה ביתיות?

את ההתקנה של עמדת הטעינה הביתית חייבים לבצע באמצעות חשמלאי מוסמך אשר מורשה לבצע עבודות חשמל מורכבות כמו התקנה של עמדת טעינה ביתית. אצלנו בחברת בווסט פוינט אנו מעסיקים את מיטב החשמלאים ואנשי המקצוע אשר מחזיקים בניסיון ובידע רב בביצוע של התקנות של עמדות טעינה, ומאחוריהם התקנות מוצלחות במגוון רחב של מקומות ברחבי הארץ. בין היתר החברה מבצעת גם התקנת עמדת טעינה לבתי עסק שם מדובר בד"כ על התקנה של כמות גדולה של עמדות טעינה ועל עבודה מורכבת יותר הדורשת לעיתים גם כמה ימי עבודה.

התקנה של עמדות טעינה במקומות מורכבים

בחלק גדול מאוד מן הבתים והדירות אין חנייה פרטית לכל הדיירים, ומשכך ההתקנה של עמדת הטעינה עלולה להיות לעיתים מורכבת יותר. מטבע הדברים, כאשר יש צורך לבצע עבודות נוספות ולהכין את הקרקע עבור ההתקנה של עמדת הטעינה לרכב, מחיר העבודה עולה. עם זאת, הרבה מאוד אנשים מחשבנים את החיסכון הגדול בעלויות הדלק ומגלים שעדיין מדובר על משהו שיהיה משתלם מאוד עבורם, ומוכנים לשלם עוד כסף בכדי שתהיה להם עמדת טעינה ביתית אשר תאפשר להם לצאת בכל יום מן הבית עם רכב שטעון במלואו.

התקנת עמדת טעינה על ידי חשמלאי
התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי
התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי
הצטרפו להמפכה!

השאירו פרטים ותתחדשו בעמדת טעינה!

מחיר ההתקנה של עמדות טעינה במקומות מורכבים

כאמור, התקנה מסובכת יותר עולה יותר כסף. התקנה בסיסית כוללת בדרך כלל משיכה של כבל חשמל באורך של עד 20 מטר מארון החשמל הראשי. מחיר עמדת טעינה לרכב חשמלי כאשר העמדה רחוקה יותר מעשרים מטר מארון החשמל הוא כ – 150 ₪ נוספים לכל מטר. כאשר אין גישה נוחה להעברת כבל החשמל מארון החשמל אל המקום שבו רוצים להתקין את עמדת הטעינה יכולות להיות גם עלויות נוספות כמו הרמת ריצוף (כ – 450 שקלים למטר) או חפירה באדמה (כ – 200 שקלים למטר), כאשר את העבודות הללו מבצע איש מקצוע חיצוני אשר מוזמן על ידי המתקין של עמדת הטעינה. במקרה שבו יש גדר ליד המקום שבו רוצים להתקין את העמדה ניתן לבצע את הקמת העמדה על גבי הגדר, אולם אם אין גדר יש צורך לבצע התקנה של עמוד במחיר שנע באזור האלף שקלים.

התקנת עמדת טעינה מרוחקת מארון החשמל

כאמור, התקנה של עמדה לרכב חשמלי מרוחקת מארון החשמל גוררת עלויות נוספות של הצבת כבל חשמל ארוך יותר. המחיר משתנה לפי סוג הכבל ועוצמת הזרם הנדרש כאשר בדרך כלל כל מטר נוסף יעלה 50 עד 200 שקלים. ניקח לדוגמא מקרה שהמקום שבו רוצים להתקין את עמדת הטעינה מרוחק כ – 40 מטר מארון החשמל, כאשר יש צורך גם בביצוע של הרמת ריצוף או חציבה בקרקע, המחיר הסופי של התקנת העמדה בלבד ללא עלות העמדה יכול להגיע גם ל – 7,000 שקלים ואף יותר.

השלב הראשון בהתקנה של עמדת טעינה ביתית

בכדי לקבל את הצעת המחיר הראשונית ולהבין מהו סדר הגודל של העבודה מגיע איש מקצוע מטעמנו אשר בוחן את השטח ואת המקום המיועד להתקנת העמדה, ונותן הצעת מחיר אשר מתאימה לתנאי המקום. לאחר שבעל הבית מאשר את ביצוע ההתקנה, מתחילים בביצוע העבודה. העבודה כוללת בין היתר: התקנה של מפסק נפרד בארון החשמל עבור עמדת הטעינה, מתיחת כבל החשמל מהארון אל המקום שבו תהיה עמדת הטעינה, התקנה של שקע ומפסק הגנה המבטיחים את הפסקת הפעילות בעת הצורך, וחיבור עמדת הטעינה לחשמל ולרשת הביתית.

התקנת עמדות טעינה בעסקים ובמקומות גדולים

במקומות רבים בוחרים להתקין עמדות טעינה עבור לקוחות או עובדים שרוצים להטעין את רכבם החשמלי בזמן העבודה או הקניות. בדרך כלל מדובר בהתקנה של מספר עמדות טעינה אחת ליד השני, כאשר התקנה שכזאת היא מורכבת יותר ודורשת לעיתים אישורים להגדלת החשמל ועוד כל מיני נושאים שלרוב לא צריך להתעסק איתם כאשר מדובר על התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית. למעשה, התקנה שכזאת דורשת בדיקה מעמיקה של נושאים רבים כבר בשלב התכנון, וביצוע של אנשי מקצוע עם ניסיון בתחום. אצלנו בבוסט פוינט תוכלו למצוא אנשי מקצוע בעלי ידע רב וניסיון אשר יבצעו פרויקט התקנה של עמדות טעינה בכל סדר גודל על הצד הטוב ביותר.

מה צריך לוודא לפני שמזמינים חשמלאי להתקנת עמדה ביתית?

התקנה של עמדה ביתית היא פשוטה יחסית אך עדיין דורשת כמה שעות וביצוע של מגוון עבודות בהתאם לתנאי המקום והשטח. חשוב לוודא לפני שהמתקין מגיע שכל המקומות שבהם הוא צריך לעבוד או קשורים למערכת החשמל פנויים וניתן לעבוד בהם בצורה נוחה, ובמיוחד כאשר מדובר על מקום קטן או צפוף כמו בחנייה קטנה או מתחת לגרם מדרגות. כמו כן, אם אתם רוצים שהמתקין יחבר את עמדת הטעינה אל רשת האינטרנט בדקו שהרשת פועלת כמו שצריך ושאתם יודעים את הסיסמא לרשת. 

סיום תהליך ההתקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי

כאשר הסתיימו העבודות הקשורות לאספקת החשמל לעמדת הטעינה, יתקין החשמלאי את עמדת הטעינה ויקבע אותה על ידי קדיחה והברגה של הכבל החשמלי לקיר. לאחר מכן החשמלאי יכבה את החשמל ויתקין בצורה בטוחה את עמדת הטעינה למקום שעליו הוחלט. השלב האחרון הוא ביצוע של בדיקות בטיחות ותקינות אשר כל חשמלאי חייב לבצע אותם בהקפדה יתירה בכדי לוודא שהעבודה שביצוע בטוחה ולא נשקפת ממנה כל סכנה. השלב האחרון והסופי הוא חיבור העמדה לרשת וההדגמה של החשמלאי לבעל הרכב כיצד משתמשים בעמדה בצורה נכונה ובטוחה.

כל הסיבות לבחירה מנצחת!
טעינה ירוקה ומהירה!
שירות לקוחות מנצח!
חסכון של זמן וכסף!

טיפים חשובים להתקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי

תיאור:

הכינו את השטח מראש

אחד הטיפים החשובים ביותר הוא להכין את השטח מראש להגעת החשמלאי בשטח. אתם רוצים להיות בטוחים שהשטח פנוי מברזלים, רהיטים וכל דבר שעשוי להפריע להנחת התשתית בין ארון החשמל הראשי לבין עמדת הטעינה. מלבד העובדה שזה עשוי להפריע לעבודה ולהיות מסוכן, זה גם עשוי להשפיע על מחיר ההתקנה בפועל אם החשמלאי גם יצטרך לפנות דברים.

עדכנו את חברת ההתקנה בכל הפרטים הנדרשים

החל מהמרחק בין עמדת הטעינה לארון החשמל והתקשורת, דרך המקום בו תותקן העמדה (על חומה, גדר או עמוד). אם יש צורך בשבירת בטון או מרצפות יש לעדכן על כך מראש גם כן.

ערכו הסכם עבודה מסודר

בדקו את הצעת המחיר שאתם מקבלים מהחברה, ודאו שכל הפרטים כתובים בהסכם שאתם עומדים לתחום עליו כמו הסדר התשלום, המחיר, מה ההתקנה כוללת, המרחק בין העמדה לארון החשמל, שירותים מיוחדים נוספים שאתם צריכים שיהיו כלולים בהצעת המחיר, מועד ההתקנה ועוד. 

ודאו שהעמדה המותקנת מתאימה לכם

האם מדובר בעמדת טעינה מסוג AC או DC? האם חיבור ההטענה תואם את כלי הרכב שלכם? אילו עוד פונקציות יש בעמדת הטעינה שאתם רוכשים? לדוגמה: אם מדובר בעמדת טעינה מנוהלת יש הצורך לחבר אליה תוכנת זיהוי לוודא מי עושה שימוש בעמדה ואת צריכת החשמל הפרטית שלו שבסוף החודש יוכל כל דייר שעושה שימוש בעמדה לקבל חשבון נפרד לפי הצריכה שלו.

 

שאלות ותשובות על התקנת עמדת טעינה

כל מה שרציתם לדעת נמצא כאן!

קניית רכב חשמלי היא צעד חכם, כלכלי ובעיקר משנה חיים, אך יחד איתו באות המון שאלות. הרבה מהשאלות הן על עמדות הטעינה ורוב השאלות חוזרות על עצמן. לכן הכנו עבורכם סט של שאלות ותשובות שאנחנו שומעים על בסיסי יומיומי בתחום. 

כאשר מדובר על התקנה של עמדה ביתית במקום שאיננו מורכב מדי להתקנה, ההתקנה לא אמורה לקחת לחשמלאי יותר משלוש-ארבע שעות. כאשר מדובר על התקנה של עמדות טעינה במקום ציבורי היקף העבודה גדול בהרבה והעבודה יכולה לקחת גם כמה ימים תלוי כמובן במורכבות העבודה ובאישורים הנדרשים בכדי לבצע אותה.

לחיבור עמדת הטעינה הביתית אל הרשת יש לא מעט יתרונות. ניתן לבצע מרחוק אבחון של תקלות ובעיות, לבצע עדכוני תוכנה נדרשים, לקרוא מרחוק את כמות השימוש בחשמל, וכן לבצע הוספה של פיצ'רים ויכולות חדשות לעמדת הטעינה.

כפי שאתם בוודאי מבינים, הטענה של רכב חשמלי באמצעות עמדת טעינה ביתית היא איטית יותר מאשר העמדות המהירות הפרוסות ברחבי הארץ. עם זאת, בדרך כלל בעל הרכב יגיע בסיום היום לבית, יחבר את הרכב למטען ועד שהוא יקום בבוקר ויצטרך את הרכב הוא כבר יהיה טעון במלואו. למעשה, במרבית הרכבים כיום טעינה מלאה באמצעות מטען ביתי לוקחת בין 6 ל – 10 שעות בכדי להגיע מ – 0 סוללה לסוללה מלאה.

כמובן. צריך לזכור שהתקנה של עמדה בבניין משותף גוררת עניינים נוספים שאליהם צריך לשים לב, אך החוק שומר על הזכות של כל דייר להתקין עמדת טעינה חשמלית ואף להתחבר במידת הצורך אל הלוח הראשי של הבניין על ידי התקנת מונה נפרד.

בסופו של דבר יכולת הטעינה של הסוללה ברכב היא מוגבלת, ולכן לא תמיד רכישה של עמדת טעינה יקרה יותר תאפשר טעינה מהירה יותר. עם זאת, עמדת טעינה איכותית תדע כיצד להטעין את הסוללה בצורה בטוחה יותר ולמנוע כשלים במהלך הטעינה.

מאחר והטעינה היא מתבצעת באמצעות העברת חשמל אל הרכב, מחיר הטעינה של הרכב תלוי בצורה ישירה בעלות החשמל. למעשה, אין ספק שטעינת רכב חשמלי היא פעולה זולה בהרבה מאשר מילוי דלק ברכב בנזין או סולר, אך עדיין צריך לזכור שגם החשמל עולה כסף.

הקראת תוכן לכבדי ראייה
5/5 - (52 votes)