התקנת עמדת טעינה לרכב טסלה

תוכן עניינים

בין הרכבים הנפוצים והפופולריים ביותר בישראל הינם רכבי הטסלה. בעבור רבים אלו נחשבים לרכבים החשמליים המובילים כיום ועם החיבור של אילון מאסק והקדמה הטכנולוגיה שהוא דוגל בה אנשים רבים מתחברים למותג ומאמינים כי הוא העתיד. אם גם לכם יש רכב חשמלי מסוג טסלה תוכלו להתקין עמדת טעינה המתאימה לסוג זה של רכבים. עמדה מתאימה זו תדרוש חיבור חשמל תלת פאזי וחיבור מסוג TYPE2. בוסט פויינט עושה לכם סדר בנושא.

ראשית – מדוע בכלל כדאי להתקין עמדת טעינה פרטית בבית?

ישנם יתרונות רבים עבור התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי שתהיה פרטית משלכם בחניית הבית שלכם. מלבד הנוחות והחיסכון בזמן, מדובר גם בחיסכון בעלויות. בעוד שטעינה מהירה תהיה יקרה יותר (וגם תבזבזו זמן יקר) תוכלו להטעין את הרכב בלילה, בנחת, לא בשעות העומס של החשמל, עם טעינה איטית מבוקרת שתשמור על הסוללה שלכם ותאריך את חייה, זאת לעומת המתח הגבוה שנעשה בו שימוש בעמדות טעינה מהירות. 

מה צריך לקחת בחשבון לפני התקנת עמדת טעינה פרטית לרכב טסלה?

  • האם מדובר בבית פרטי או משותף?
  • כמה רכבים צריך להטעין בעמדה?
  • האם יש צורך בשליטה מרחוק?
  • מה המרחק הצפוי של עמדת הטעינה ועד לוח החשמל?
  • ועוד.

הדרך הפשוטה והנוחה ביותר להתקין עמדת טעינה לרכב טסלה היא בבתים פרטיים. תוכלו להתקין את העמדה על החומה, עמוד ייעודי שיחזיק את עמדת הטעינה ולחבר את העמדה לתשתיות החשמל הביתיות שלכם. רצוי למערכת תלת פאזי כמובן. במידה ומדובר על התקנת עמדת טעינה בבית משותף כדאי יהיה לקרוא בהרחבה באתר שלנו בנושא נוהל התקנת עמדת טעינה לבתים משותפים.

עמדת טעינה ביתית לטסלה מסוג WALL CONNECTOR

עמדת טעינה המותאמת לדגמי טסלה נקראת WALL CONNECTOR. עמדה זו מתאימה למגוון דגמי טסלה ומגיעה לרוב עם כבל באורך 7 מטר לערך, מסוגלת להפיק 16.6KW וניתן להתאים גם רמת ההספק בהתאם לסוג החיבור לחשמל. בדרך כלל ניתן להתקין עמדות אלה ברוב סוגי הבתים הפרטיים והמשותפים, בתי עסק, חניונים, מרכזיים מסחריים ועוד. ניתן לחבר את העמדה לWIFI , לקבל גישה מרחוק, לעקוב אחר נתוני המשתמש ולבצע עדכונים אוטומטיים של המערכת. כמו כן ניתן לשתף חשמל במספר בעמדות ולטעון עד 4 רכבי טסלה בו זמנית ממעגל חשמלי אחד. ניתן לעדכן בהגדרות שליטה מלאה הדואגת לחיבור הרכבים המאושרים לטעינה, כך שאין צורך לדאוג לשימוש רכבים לא מורשים בעמדה. 

כמה עולה לנו להתקין עמדת טעינה של טסלה?

עלות עמדת טעינה פרטית של טסלה תנוע בין 3 ל-6 אלף ₪ בבית פרטי ובין 4500 ל-8000 שח בבית משותף. מחיר ההתקנה אינו כולל עבודות נוספות שיש לבצע כמו הכנת תשתית חשמל, העברת כבלים ארוכים מלוח חשמל רחוק או עבודות חציבה העשויות להידרש במקרים מסוימים. עלות העמדה עצמה היא כ-2000 ₪. במידה ותזדקקו לעמוד עליו תותקן העמדה, העמוד יהיה בתוספת תשלום.

מהו הספק הטעינה של מטען טסלה?

כמובן שיש הבדל בין חיבור חד פאזי לתלת פאזי. עדיף יהיה לחבר את העמדה לתלת פאזי. גובה ההספק יהיה סביב 11KE עם אפשרות להגיע ל16.6KW בדגמי X ו-S של טסלה. זמן הטעינה משתנה בהתאם לכמה פרמטרים וינוע בדרך כלל בין 5 וחצי ל-8 שעות טעינה ביתית רגילה. טעינה מהירה בעמדת טעינה ציבורית מסוג DC תנוע בין 21 ל-34 דקות בדרך כלל. עלות הטעינה הביתית תנוע בין 28 ל-45 ₪ בהתאם למשך זמן הטעינה.

אנא דרגו את המידע
שתף את הפוסט :
Facebook
Twitter
WhatsApp
התקנת עמדת טעינה לרכב טסלה
העתיד החשמלי כבר כאן.
ועכשיו זה קל מתמיד!
עם עמדות הטעינה המתקדמות של בוסט פוינט, מפסיקים לחשוש מטווח הנסיעה ומבזבוז זמן מיותר במרדף אחר הטעינה הבאה.