התקנת עמדת טעינה לרכב קיה

תוכן עניינים

אחת מיצרניות הרכב המוכרות לנו ביותר כיום היא קיה. למעשה היא נחשבת לאחת הפופולריות ביותר בארץ. מדובר ביצרנית רכב דרום קוריאנית שהחל את דרכה בשנת 44 של המאה הקודמת בכלל כיצרנית צינורות מתכת ואופניים. רק בשנות ה70 החלה לייצר מכוניות נוסעים ולאורך השנים המשיכה להתפתח. בדרך היא אף פשטה רגל והתמזגה כחברת בת של יונדאי. כיום יש לה שלוחות ייצור במגוון מדינות ברחבי העולם. הכניסה לעולם התחבורה הירוקה החל רק בשנת 2016 עם דגם קיה נירו (שהוצג כבר ב2013 אך יצא לראשונה ב2016) ומאז פיתחה כמה דגמים נוספים לרכבים חשמליים. אז אם אתם מחסידיה של קיה ומחזיקים ברכב חשמלי של החברה ודאי תרצו גם עמדת טעינה פרטית המתאימה לרכבכם.

עמדת טעינה פרטית או ציבורית? מה עדיף?

אחת השאלות הנפוצות ביותר בענף הרכבים החשמליים היא כמובן בנושא עמדת הטעינה. בשונה מרכב המונע על בנזין ותדלוק בתחנות הדלק הרגילות, את הרכבים החשמליים יש להטעין באמצעות עמדת טעינה ייעודית. יש עמדות טעינה המתאימות לכל (או רוב) סוגי הרכבים ויש עמדות טעינה ייחודיות לדגמים ספציפיים. עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי היא בהחלט האופציה הטובה ביותר לכל בעל רכב חשמלי ללא קשר לדגם של הרכב שלו. יש לכך מגוון סיבות משמעותיות:

  • נוחות – הרבה יותר נוח ונעים להטעין את הרכב בבית, בשטח הפרטי שלכם, מבלי הצורך להמתין בעמדה ציבורית עד שתתפנה או עד שהרכב יטען.
  • חיסכון בזמן – תוכלו להטעין את הרכב בלילה וללא צורך לנסוע במיוחד לעמדה ציבורית או להמתין חצי שעה עד שהטעינה תושלם.
  • עלויות – הטעינה הביתית תהיה לרוב מעמדה עם מתח חשמלי נמוך יותר המפחית את העלויות של הטעינה, זאת לעומת עמדת טעינה ציבורית הטוענת את הרכב מהר יותר ביחס לעמדה ביתית אך עלויות הטעינה יהיו יקרות יותר.
  • אורך חיי הסוללה – יתרון משמעותי נוסף הוא כמובן הארכת חיי הסוללה. טעינה איטית ומבוקרת המתבצעת בעמדת טעינה ביתית תתרום לחיי סוללה ארוכים יותר ביחס לטעינה מהירה תוך שימוש במתח חשמלי גבוה שבו נעשה שימוש בעמדות ציבוריות.

האם כל אחד יכול להתקין עמדת טעינה פרטית לרכב קיה?

התשובה היא כן, כל עוד יש לכם שטח לעשות זאת. כלומר, לא תוכלו להתקין את העמדה בשטח שאינו בבעלותכם ו/או אין לכם את האישור להתקין בו את העמדה. התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי תדרוש מכם חומה, גדר או עמוד ייעודי להניח עליו את העמדה בצורה יציבה ובטוחה. כמו כן תצטרכו להעביר כבל חשמל מלוח החשמל בביתכם ועד לעמדת הטעינה שככל הנראה תהיה בחניה שלכם. במידה ואתם גרים בבניין מגורים תצטרכו לחבר את העמדה לתשתיות החשמל של הבניין, תוך שאתם מתקינים שעון חשמל נפרד למדידת צריכת החשמל שלכם מתוך הלוח. 

עמדת טעינה של קיה לבתי עסק:

עבור בעלי עסקים המחזיקים בצי רכבי חברה והחליפו את הרכבים הישנים ברכבים חשמליים חדשים כדי לחסוך בעלויות ולקדם מודעות לסביבה ומוניטין חיובי לעסק, יצטרכו אותם בעלי עסקים לדאוג גם לעמדות טעינה לרכבי הקיה החדשים שלהם. התקנת עמדת טעינה לבתי עסק מבוצעת בדומה לעמדות טעינה ביתיות רק בשטח העסק המדובר. 

בין אם אתם רוצים להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי מסוג קיה או מכל דגם אחר, ובין אם מדובר בעמדת טעינה ביתית או לעסק שלכם, תוכלו ליצור עמנו קשר באתר או בטלפון ואנו בחברת בוסט פויינט נשמח להעניק לכם את השירות המקצועי, האחראי והמהיר ביותר.

אנא דרגו את המידע
שתף את הפוסט :
Facebook
Twitter
WhatsApp
התקנת עמדת טעינה לרכב קיה
העתיד החשמלי כבר כאן.
ועכשיו זה קל מתמיד!
עם עמדות הטעינה המתקדמות של בוסט פוינט, מפסיקים לחשוש מטווח הנסיעה ומבזבוז זמן מיותר במרדף אחר הטעינה הבאה.