התקנת עמדת טעינה רכב חשמלי ברחובות

תוכן עניינים

כולם כבר יודעים שהדבר הבא בעולם הרכב הוא הרכב החשמלי. זה אירוני קצת לכתוב "הדבר הבא" על משהו שהפך בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד מחיינו, משהו שאפשר לראות בכל נסיעה על הכביש. אחד הנושאים הבוערים שעלו לכותרות עם הגעת הרכבים החשמליים הוא נושא הטעינה. כאשר נהג רכב עולה על הכביש, הוא יודע שבכל פעם שייגמר לו הדלק הוא יוכל לסור אל תחנת הדלק הקרובה ולצאת משם כעבור מספר דקות עם מיכל דלק מלא. לעומת זאת, פריסת עמדות טעינה לרכב חשמלי ברחובות קטנה הרבה יותר, ומצריכה תכנון מקדים של כל נסיעה ארוכה. למעשה, הפתרון הטוב ביותר עבור בעלי רכב חשמלי הוא התקנה של עמדת טעינה פרטית ברחובות בחנייה אשר תאפשר לו למלא את הסוללה בכל לילה.

למה כדאי לרכוש רכב חשמלי?

ישנן לא מעט סיבות להעדיף רכישה של רכב חשמלי על פני רכב המונע באמצעות דלק. קודם כל – נושא הזיהום אוויר. רכב המונע באמצעות דלק כמו בנזין סולר מזהם את האוויר, בעוד שנסיעה באמצעות חשמל לא דורשת שריפה של דלקים. עם זאת, ייצור הסוללה והחשמל הוא גם תהליך אשר גורם לזיהום אוויר, אך מדובר על משהו שישתנה בעתיד. בנוסף, נסיעה באמצעות רכב חשמלי היא שקטה וחלקה יותר, ומאפשרת לקבל כוח זמין בצורה מיידית בלחיצה על דוושת הגז. אולם, עם כל הכבוד לכל היתרונות הללו, הסיבה העיקרית שגורמת לאנשים לרכוש רכב חשמלי היא כנראה נושא העלויות. עלויות הנסיעה והתחזוקה של רכב חשמלי הן ללא ספק נמוכות משמעותית מאשר רכב המונע באמצעות דלק, וכאשר מדובר על טווח של כמה שנים מדובר על חיסכון עצום.

התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי ברחובות

כמה עולה התקנת עמדת טעינה רכב חשמלי ברחובות?

התקנת עמדת טעינה רכב חשמלי ברחובות ובכל מקום אחר בארץ היא לא סיפור יקר. אם מחשבים את החיסכון העצום בשימוש עם חשמל לעומת סכומי הכסף הגדולים שאנחנו משלמים על דלק, אפשר להגיד שמחיר ההתקנה של עמדת הטעינה מכוסה כמעט תמיד בתוך זמן יחסית קצר. למעשה, מחיר התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי משתנה על פי כמה פרמטרים, כמו אורך הכבל שצריך למתוח בכדי לחבר את העמדה לחשמל, הצורך בעבודות נוספות לצורך הנחת הכבל וכן הלאה, ורק לאחר שאיש מקצוע רואה את התנאים במקום ניתן לקבל הצעת מחיר סופית עבור ההתקנה. בכל מקרה, התקנה של עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי אמורה לעלות באזור 2,000 עד 5,000 ₪ (לא כולל את המחיר של העמדה עצמה שאותה רוכשים בנפרד).

מי מבצע התקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי?

התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי צריכה להתבצע אך ורק על ידי איש מקצוע שהוא חשמלאי מוסמך המחזיק בידע ובניסיון הדרוש בכדי לבצע את ההתקנה. מדובר בסופו של דבר על עבודת חשמל לכל דבר המצריכה זהירות ועבודה בטוחה תוך שמירה על הכללים הנדרשים בעבודה עם חשמל. ועל כן, חשוב מאוד לוודא שאתם בוחרים בחברה מקצועית ואמינה המחזיקה באנשי מקצוע מוסמכים ובעלי ניסיון בתחום אשר יבצעו את העבודה בצורה הטובה, היעילה והבטוחה ביותר.

 למה עסקים מתקינים עמדות טעינה?

הרבה מאוד מקומות כמו מרכזים מסחריים, קניונים, חנויות גדולות וכדומה בוחרות להתקין עמדות טעינה לרכב חשמלי אצלם בחנייה. ישנה הבנה שכאשר בעלי רכב חשמלי מתלבט היכן לעשות את הקניות שלו, הוא יעדיף מקום שבו יש עמדת טעינה לרכב כל שהוא יוכל להטעין אותו במשך זמן הקנייה. ועל כן, ישנן חברות המציעות התקנת עמדת טעינה לבתי עסק ומאפשרות לבעלי עסקים להתקין עמדות טעינה אצלם בחנייה. 

היכן מתקינים עמדת טעינה לרכב חשמלי?

כאשר מדובר על בניין מגורים, המקום הטוב ביותר להתקין את עמדת הטעינה הוא כמובן סמוך אל החנייה הפרטית שלכם. הדרך הנוחה לבצע התקנה שכזאת היא למתוח כבל חשמל היישר מארון החשמל הפרטי של בעל הרכב אל המקום שבו רוצים להתקין את העמדה. אולם, במקרים מסוימים הרבה יותר נוח להעביר את כבל החשמל מארון החשמל המשותף, אז יש צורך בקבלת אישור מוועד הבית והתקנה של מונה נפרד אשר ייחשב את צריכת החשמל של העמדה. בכל מקרה, התקנת עמדת טעינה היא לא סיפור מורכב, וכאשר אין צורך בעבודות מיוחדות כמו חציבה בקרקע, העבודה לא אמורה לקחת יותר מכמה שעות.

מי מבצע התקנה של עמדות טעינה לרכב חשמלי ברחובות?

בכדי להתקין עמדת טעינה אצלם בחניית הבניין או העסק יש לפנות אל חברה מקצועית כמו בוסט פויינט המעסיקה צוות אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בתחום המחזיקים בידע ובניסיון הדרוש בכדי לבצע את ההתקנה בצורה הטובה ביותר. התקנת עמדת טעינה היא אמנם לא סיפור מורכב, אך בהחלט משהו שצריך לעשות אותו בצורה נכונה ובטוחה. אם אתם צריכים התקנת עמדת טעינה רכב חשמלי ברחובות או בכל מקום אחר – פנו אלינו בחברת בוסט פויינט ותקבלו את השירות הטוב והמקצועי ביותר!

5/5 - (11 votes)
שתף את הפוסט :
Facebook
Twitter
WhatsApp
התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי ברחובות
העתיד החשמלי כבר כאן.
ועכשיו זה קל מתמיד!
עם עמדות הטעינה המתקדמות של בוסט פוינט, מפסיקים לחשוש מטווח הנסיעה ומבזבוז זמן מיותר במרדף אחר הטעינה הבאה.