חשמלאי להתקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי

תוכן עניינים

אם יש לכם רכב חשמלי סביר להניח שתצטרכו גם עמדת טעינה לרכב שלכם, אחרת תצטרכו להסתמך על עמדות טעינה ציבוריות ולא תמיד זה נוח ונעים. אנו בחברת BOOST POINT מספקים שירותי חשמלאי להתקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי, הן לבתים פרטיים, הן לעסקים וגם עמדות טעינה מנוהלות. לפרטים נוספים תוכלו ליצור עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לעמוד לשירותכם ולתת לכם הצעת מחיר אטרקטיבית במיוחד.

מדוע חשוב שחשמלאי יבצע את ההתקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי?

התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי כוללת בתוכה עבודות חשמל. איננה מדברים רק על העמדה עצמה שהיא לבדה מצריכה התערבות של חשמלאי, אלא על החיבור לארון החשמל הפרטי שלכם או ארון החשמל של הבניין. עבודה זו מצריכה העברת תשתיות חשמל אותן יש לבצע בצורה מקצועית על ידי חשמלאי מוסמך בלבד. לא כל חשמלאי מוסמך לבצע התקנת עמדות טעינה לרכבים חשמליים ולכן אתם רוצים לוודא שהחברה ממנה אתם מזמינים את השירות מספקת לכם חשמלאי שהוכשר והוסמך לעבודה מסוג זה. כמו כן, החשמלאי יאפיין את הצרכים השונים בשטח לצורך חיבור תשתיות החשמל לעמדת הטעינה שלכם. ניסיון לחבר את העמדה בעצמכם עשוי להוות סכנת חיים של ממש, שלא נדבר על עבודה עם תשתיות החשמל במקום.

חשמלאי להתקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי

איך מתבצעת ההתקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי?

 • בשלב הראשון מגיע החשמלאי אל המקום כדי לאפיין את צרכי ההתקנה – האם יש היכן להתקין את העמדה? האם מיקום ארון החשמל קרוב יחסית לחניה בה מותקנת העמדה? אילו תשתיות צריך להעביר? באיזו רמת מורכבות? האם צריך לשבור בטון? האם צריך להזמין עמוד להתקין עליו את העמדה?
 • לאחר אישור הצעת המחיר וקביעת יום ההתקנה, יגיע החשמלאי ביום ההתקנה ויחל בעבודה. התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי תתחיל תמיד בהתקנת העמדה על החומה/הגדר או העמוד המיועד.
 • לאחר התקנת העמדה יש צורך לנתק את זרם החשמל הראשי ואז לבצע את עבודות התשתית הנדרשות במקום. במידה ונדרשת חציבה בקיר או הרמת ריצוף זה יתבצע בשלב הזה. כמו כן צריך להסיר כל פריט שעשוי להפריע לתשתית החשמל ולהעביר אותו למקום אחר עד סיום העבודה. 
 • כעת תונח תשתית החשמל במקום. כלומר, החשמלאי יבצע את החיבור בין ארון החשמל הראשי לעמדת הטעינה ויוודא שהתשתיות אינן מפריעות לעוברים והשבים בגינה או באזור בו מותקנת העמדה, כמו כן שאינה פוגמת בנראות החיצונית של הבניין. 
 • כעת נדליק את החשמל בחזרה ותבוצע בדיקה לעמדת הטעינה ותקינותה. החשמלאי יחבר את שקע העמדה לרכב שלכם ויוודא שהטעינה עובדת בצורה תקנית ובטוחה. 
 • לבסוף כדאי יהיה לחבר את העמדה לWIFI ולאפשר לה לבצע עדכוני מערכת, כמו גם להיעזר בשירותי תמיכה מרחוק במידה ויש תקלה בעמדה. 

מה זה עמדת טעינה מנוהלת ומתי נצטרך אותה?

כאשר אתם גרים בדירה בבניין ואין לכם חניה בבעלותכם תוכלו להציע לדיירי הבניין לעשות שימוש בשטח חניה משוטף ולהתקין עמדת טעינה מנוהלת. עמדה שכזו תהיה עמדת טעינה לרכב חשמלי המחוברת למערכת הזדהות חכמה המאפשרת לכל דייר בבניין השותף בעמדה לעשות שימוש בעמדה לאחר הזדהות. ניתן להזדהות באמצעות קוד ואפילו טביעת אצבע. לאחר ההזדהות העמדה תאפשר את הטענת הרכב וצריכת החשמל תחויב לפי אותו שם לקוח. בסוף החודש או במועד שתרצו – תוכלו לקרוא את שעון הצריכה של הדיירים ולחלק את תשלומי החשמל בהתאם לכך. היתרונות של עמדת טעינה מנוהלת היא הפחתת החסמים של דיירי הבניין וועד הבניין באישור התקנת העמדה. כמובן שבמידה ויש לכם חניה פרטית הרשומה על שמכם בטאבו כן תוכלו להתקין עמדה פרטית משלכם בחניה, אולם בכל זאת תצטרכו לעדכן את ועד הבית מספיק זמן מראש ולאפשר לו להתנגד במידה והוא רואה בכך סכנה או פגיעה בבניין או ביתר הדיירים בו.

חשמלאי להתקנת עמדת טעינה

איך לבחור חשמלאי מתאים להתקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי?

על מנת לבצע התקנת עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי תצטרכו חשמלאי מוסמך שיבצע את ההתקנה. כמובן שהחשמלאים המנוסים שלנו בבוסט פויינט ישמחו לעמוד לשירותכם בכל צורך, אולם אם תחליטו לבחור חשמלאי מטעמכם אתם רוצים לבדוק את הפרמטרים הבאים:

 • מה רמת הניסיון של החשמלאי עם התקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי? האם הוא ביצע התקנה של עמדות כאלה בעבר. האם הוא ביצע התקנה של עמדות מהסוג שאתם צריכים וברמת המורכבות שאתם צריכים?
 • במידה ויש צורך בהרמת ריצוף או קידוח בקירות מי מבצע את העבודה?
 • בדקו את המחיר של החשמלאי ושהוא תואם את מחירי ממוצע השוק המקובלים בענף. דעו להבדיל בין עלויות העבודה לעלויות של העמדה כמוצר ושל עמוד התקנת העמדה במידה וצריך כזה.
 • בדקו איזו עמדת טעינה החשמלאי מתקין לכם והאם היא העמדה המומלצת ביותר כיום לעמדות הטענה פרטיות. 
 • במידה ואתם רוצים להימנע מהפתעות במחיר ביום ההתקנה בצעו אפיון מסודר והצעת מחיר מוסכמת וכתובה, בין אם זה בהסכם חתום ובין אם זה בוואטסאפ.
5/5 - (11 votes)
שתף את הפוסט :
Facebook
Twitter
WhatsApp
חשמלאי להתקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי
העתיד החשמלי כבר כאן.
ועכשיו זה קל מתמיד!
עם עמדות הטעינה המתקדמות של בוסט פוינט, מפסיקים לחשוש מטווח הנסיעה ומבזבוז זמן מיותר במרדף אחר הטעינה הבאה.