טעינת רכב חשמלי בחניון תת קרקעי

תוכן עניינים

אין כמעט אדם שרוכש בימים אלו רכב חדש, ולא מתלבט האם כדאי לו לרכוש דווקא רכב חשמלי. היתרונות הרבים של רכב חשמלי על פני רכב המונע באמצעות דלק, גורמים להרבה מאוד אנשים לשקול היטב האם כדאי להם לרכוש שוב רכב בנזין או לעבור ולהשתמש עם רכב חשמלי. למעשה, יש שיקולים ויתרונות לכל אחד מן הצדדים, אם כי אין חולק על כך שמרבית היתרונות נמצאים בצד של הרכב החשמלי. הוא זול יותר לנסיעה ולתחזוקה, הוא חזק ומהיר יותר, הנסיעה בו שקטה מאוד, והוא נוח מאוד לנסיעה. אולם, ישנם אנשים שמתקשים להתרגל לרעיון שהם יצטרכו כל הזמן לדאוג להטענת הרכב ולוודא שיש להם מספיק סוללה בכדי לנוסע למחוז חפצם. אז נכון, גם רכב בנזין מצריך מילוי של דלק, אך תחנות דלק פרוסות בכל הארץ והפעולה של מילוי דלק לוקחת רק מספר דקות. לעומת זאת, טעינה של רכב חשמלי היא פעולה שלוקחת לא מעט זמן, ורק מי שיש לו עמדת טעינה פרטית בחנייה יכול להסיר מעצמו את דאגת הטעינה של הרכב.

היכן אפשר להטעין רכב חשמלי?

עמדות טעינה ציבוריות פרוסות כיום בנקודות רבות ברחבי הארץ. בין אם אתם הולכים לקניון, לאיקאה או לכל מרכז מסחרי אחר – תוכלו למצוא כמה חניות אשר שמורות להטענת רכב חשמלי. ככה אפשר גם למצוא חנייה פנויה בקלות וגם להרוויח אחוזי סוללה לרכב שלכם. אמנם, ישנם אנשים שחוששים משימוש עם מטען לרכב חשמלי במקום כמו חניון תת קרקעי, מחשש שמדובר על פעולה מסוכנת. למעשה, אין כל מניעה מלהטעין את הרכב בחניון תת קרקעי, והבלבול מגיע מהאיסור על רכבים שמונעים בגז להיכנס ולנסוע בחניונים תת קרקעיים.

הטענת הרכב החשמלי במטען ביתי

הפתרון האידיאלי לטעינת הרכב החשמלי שלכם היא כמובן באמצעות עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי. אם יש לכם חנייה פרטית, כל פעם שאתם מסיימים יום עבודה אתם מגיעים לחנייה, מחברים את הרכב למטען, וכך למחרת יש לכם רכב עם סוללה טעונה במלואה אשר אמורה להספיק לנסיעה של כמה מאות קילומטרים. עם זאת , במקרה של נסיעה של מאות קילומטרים כמו מהמרכז לצפון וחזור, יש צורך לבדוק מראש היכן יש עמדות טעינה מהירות אשר יאפשרו לכם לטעון את הסוללה במהרה.

כמה אמורה לעלות התקנה של עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי?

המחיר עבור התקנה של עמדת טעינה אצלכם בחנייה משתנה על פי מורכבות ההתקנה. במקומות בהם יש אפשרות למתוח כבל מארון החשמל שלא עולה על 20 מטר, וללא צורך בביצוע של עבודות מיוחדות, המחיר יהיה נמוך יותר מאשר במקרה שהחנייה רחוקה מארון החשמל או שיש צורך בביצוע של עבודות מורכבות בכדי להניח את כבל החשמל ולהתקין את עמדת הטעינה. בכל מקרה, אם מחשבים את החיסכון הגדול שמונח ברכישה של רכב חשמלי לעומת רכב בנזין, המחיר עבור התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בטל ברוב לעומת החיסכון בדלק ובעלויות האחזקה של הרכב.

למי קוראים עבור התקנה של עמדת טעינה בחנייה?

אם יש לכם חנייה פרטית בחניון תת קרקעי או מעל פני הקרקע ואתם רוצים להתקין בה עמדת טעינה לרכב חשמלי, עליכם למצוא חברה מקצועית אשר תבצע את ההתקנה בצרה מקצועית ובטוחה. בסופו של דבר, האחריות על עמדת הטעינה ועל נזקים שעלולים להיגרם ממנה הם שלכם, ועליכם מונחת החובה לוודא שההתקנה מתבצעת בצורה בטוחה. כאשר אתם בוחרים בחברה כמו boost point, אתם יכולים להיות רגועים שההתקנה תתבצע על ידי אנשי מקצוע מוסמכים ובעלי ידע וניסיון רב בתחום, אשר ניסיונם יסייע להם לבצע את העבודה בצורה היעילה והזריזה ביותר. אז אם אתם מחפשים התקנת עמדת טעינה בראש שקט, אין ספק ש – boost point היא הכתובת עבורכם.

מה עושים כשאין חנייה פרטית?

הפתרון הטוב ביותר עבור מי שאין לו חנייה פרטית הוא התקנה של עמדת טעינה מנוהלת. עמדה כזאת מאפשרת לכל בעלי הרכב החשמלי בבניין לטעון את רכבם (במידה ויש להם רכב חשמלי או פלאג אין) באותה עמדת טעינה. עמדת טעינה מנוהלת היא עמדת טעינה חכמה אשר מחוברת לרשת, והיא שולחת את הנתונים על הטעינה של כל אחד ואחד מדיירי הבניין בזמן האמת, כך שאפשר לדעת בכמה כל אחד השתמש וכמה עליו לשלם בסוף החודש. כמובן שלצורך התקנה של עמדת טעינה כזאת יש צורך בהסכמה של הדיירים, ומחיר ההתקנה שלה יהיה בדרך כלל גבוה יותר מאשר מחיר ההתקנה עבור עמדת טעינה ביתית רגילה לרכב חשמלי. בכל מקרה, העלות במקרה הזה תחולק בדרך כלל בין הדיירים כך שהמחיר הסופי עבור כל דייר יהיה יחסית נמוך (תלוי כמה דיירים עם רכב חשמלי יש בבניין). אצלנו ב – boost point אנו מבצעים התקנה של עמדת טעינה מנוהלת או עמדת טעינה ביתית רגילה במחירים משתלמים, על ידי צוות אנשי מנוסה שיעשה את העבודה על הצד הטוב ביותר.

5/5 - (5 votes)
שתף את הפוסט :
Facebook
Twitter
WhatsApp
טעינת רכב חשמלי בחניון תת קרקעי
העתיד החשמלי כבר כאן.
ועכשיו זה קל מתמיד!
עם עמדות הטעינה המתקדמות של בוסט פוינט, מפסיקים לחשוש מטווח הנסיעה ומבזבוז זמן מיותר במרדף אחר הטעינה הבאה.