ירידת ערך על רכבים חשמלים

תוכן עניינים

כמעט כל אחד שרוצה לרכוש רכב חדש בימים אלה, מתלבט האם רכישה של רכב חשמלי תהיה כדאית ומשתלמת עבורו. את היתרונות הרבים של רכב חשמלי כולנו מכירים: לא צריך לשלם הון תועפות על דלק, עלויות הטיפולים נמוכות יותר, אגרת הרישוי נמוכה יותר, הרכבים שקטים וחזקים יותר, והנסיעה נוחה במיוחד. אז מה בכל זאת יכול לגרום לאנשים לפחד לרכוש רכב חשמלי? בדרך כלל זה נושא הטעינה והפחד מירידת ערך משמעותית של הרכב בשנים הקרובות. האם החשש הזה מוצדק? ננסה לתת תשובה על כך במאמר הזה.

האם צפויה ירידת ערך משמעותית לרכבים חשמלים?

מאחר ורכבים חשמליים הם משהו יחסית חדש, אין עדיין תשובה ברורה בנושא של ירידת הערך במחירון הרכב. על פי ההערכות, מאחר ורכבים חשמליים בנויים עם פחות חלקים נעים ויש להם בלאי הרבה יותר נמוך מאשר רכב רגיל, הם לכאורה אמורים לשמור על ערכים בצורה טובה ולא לאבד מערכם בכל שנה כמו רכב בנזין. מצד שני – טווח הנסיעה של רכבים חשמליים כיום הוא לא גבוה, וההערכות הן שבעתיד רכבים חשמלים יוכלו לנסוע הרבה יותר באמצעות הסוללה. ולכן, יש סיכוי שרכבים חשמלים עם טווח נמוך יספגו ירידת ערך משמעותית. בכל מקרה, אין דרך לדעת כרגע בוודאות מה יעלה בגורלם של הרכבים החשמליים המשומשים, ולכן אין תשובה מדויקת לשאלה הזאת.

מה עם נושא הטעינה?

אם אתם גרים בבית פרטי או בניין עם חנייה פרטית הרשומה על שמכם בטאבו, נושא הטעינה לא אמור להטריד אתכם. כל מה שעליכם לעשות הוא להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי בחנייה, שם תוכלו לטעון את סוללת הרכב בכל פעם שאתם חוזרים מהעבודה, ולמחרת לצאת עם סוללה מלאה לדרך. אז נכון, ההתעסקות עם הטענת הרכב היא משהו שלוקח זמן, אך בסופו של דבר מתרגלים לזה וזה הופך להיות חלק משגרת החיים. התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי היא אמנם סיפור של כמה אלפי שקלים, אך החיסכון העצום בתשלום על חשמל לעומת דלק הוא כמעט תמיד הרבה יותר משמעותי מעלות העמדה וההתקנה שלה.

כיצד מתקינים עמדת טעינה בחנייה?

התקנה של עמדת טעינה בחנייה מתבצעת באמצעות חיבור העמדה לארון החשמל של הדייר, או במידה וזה בלתי אפשרי – לארון החשמל הראשי של הבניין תוך התקנה של מונה חשמל נפרד על מנת שהדייר יוכל לשלם עבור החשמל. כמובן שבמקרה כזה צריך אישור של וועד הבית, כאשר לשכנים יש את האפשרות להגיש התנגדות במידה ויש להם סיבה הגיונית לכך. אצלנו בחברת בוסט פויינט אנו מתקינים עמדות טעינה לרכבים חשמליים עבור לקוחות מכל רחבי הארץ, כאשר המתקינים הם חשמלאים מוסמכים בעלי ניסיון רב בתחום, אשר יבצעו את ההתקנה בצורה הבטוחה והיעילה ביותר כדי שהעמדה לא תהיה משהו מסוכן לכם או לשכנים שלכם.

אנא דרגו את המידע
שתף את הפוסט :
Facebook
Twitter
WhatsApp
ירידת ערך על רכבים חשמלים
העתיד החשמלי כבר כאן.
ועכשיו זה קל מתמיד!
עם עמדות הטעינה המתקדמות של בוסט פוינט, מפסיקים לחשוש מטווח הנסיעה ומבזבוז זמן מיותר במרדף אחר הטעינה הבאה.