יש ברשותכם רכב חשמלי? כך תשמרו על הסוללה לאורך זמן

תוכן עניינים

כל בעל רכב חשמלי יודע שהרכב מופעל על סוללה אותה יש להטעין לעתים קרובות בהתאם לתדירות השימוש ברכב. ממש כמו טלפון נייד ומחשב נייד, המבוססים גם הם על סוללה הנדרשת בטעינה, כך גם הרכב החשמלי הנחשב לטכנולוגיה חדישה, אך כזו המבוססת על טעינת הסוללה כדי להשתמש ברכב כתחליף לדלק המוכר לנו. הסוללה היא אחד החלקים החשובים והיקרים ברכב חשמלי והיא אמורה להחזיק לשנים רבות, אולם פעולות שונות שתבצעו יוכלו לעזור לכם לשמור עליה אפילו טוב יותר ולאורך שנים רבות יותר. הצוות המקצועי שלנו בחברת בוסט פויינט משאיר לכם כמה טיפים בנושא.

#1 – הגבילו את טעינת הרכב שלכם:

גם כאן יש דמיון בין בטריות של טלפונים סלולריים לבין הסוללה של הרכב החשמלי שלכם. מי שמבצע התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית פרטי לבטח ישאיר את הרכב להיטען בלילה עד לסוללה מלאה. בדקו עם הצוות המקצועי שלנו או של החברה שאתם מזמינים להתקין את העמדה אצלכם – האם העמדה חכמה ומאפשרת להטעין את הרכב עד מכסה חשמלית מסוימת (לדוגמה עד 90%) ולא עד 100% של הסוללה. טעינה מלאה תשחק את הסוללה מהר יותר ולכן מומלץ לשמור על הסוללה לאורך זמן על ידי טעינה כמעט מלאה.

#2 – השתדלו להטעין את הרכב שלכם בעמדת טעינה AC:

עמדות טעינה ציבוריות יהיו לרוב עמדות מסוג DC כלומר כאלה המטעינות את הרכב במהירות רבה, בדרך כלל תוך 30-40 דקות. סוג טעינה זה פוגע לאורך זמן בסוללה ומומחים מצהירים לא פעם על העדיפות להטעין את הסוללה בצורה איטית ומבוקרת יותר, עם פחות זרם חשמלי, כפי שעושים בעמדות טעינה ביתיות מסוג AC. זו גם הסיבה כי התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בביתכם תספק לכם יתרון נוסף מלבד נוחות וחיסכון בעלויות. 

#3 – נהיגה חסכונית:

נהגים רבים משתגעים על הכביש: נוטים להאיץ ביציאה מרמזור, לזנק בעליה בכל הכוח ועוד. השתדלו לנהוג בזהירות ובסבלנות, לאמץ פחות את הרכב ועל ידי כך לשמור על הסוללה שלכם לאורך זמן. 

#4 – שמרו על הרכב במצב תקין:

צמיגים תקינים וחלקים שונים ברכב הפועלים בצורה חלקה מאמצים פחות את הרכב. רכב שצריך לעבוד קשה יותר כיוון שאינו תקין עשוי לפגוע לאורך זמן באורך חיי הסוללה שלכם. כמו כן כדאי לא להעמיס מטען חריג על הרכב שלכם. הרכב החשמלי שלכם אינו מיועד להובלות.

אנא דרגו את המידע
שתף את הפוסט :
Facebook
Twitter
WhatsApp
רכב חשמלי
העתיד החשמלי כבר כאן.
ועכשיו זה קל מתמיד!
עם עמדות הטעינה המתקדמות של בוסט פוינט, מפסיקים לחשוש מטווח הנסיעה ומבזבוז זמן מיותר במרדף אחר הטעינה הבאה.