כללי בטיחות שצריך לדעת על טעינת רכב חשמלי

תוכן עניינים

השימוש ברכבים חשמליים הולך וגובר עם כל יום שעובר והוא מצריך אותנו לשים דגש על נושאים שבעבר לא חשבנו שנתעסק איתם בוסט פויינט סיכמה עבורכם כללי בטיחות שצריך לדעת על טעינת רכב חשמלי. כבר עשרות שנים אנשים רגילים שכל מה שצריך לעשות בשביל לנסוע ברכב הוא למלא בדלק ולנסוע, וקשה להם להתרגל לעובדה שבשביל לנסוע ברכב חשמלי צריך גם להטעין אותו במטען מתאים. בסופו של דבר, אין ספק שנכון לנקודת הזמן הנוכחית תדלוק בתחנת דלק היא אופציה נוחה יותר מאשר טעינה בעמדת טעינה ציבורית, אך בשנים הקרובות פריסת עמדות הטעינה תגדל וכל אדם שיש לו רכב חשמלי יוכל לטעון את רכבו במהירות באחת מעמדות הטעינה המהירות הקרובות לביתו. כמו כן, הרבה מאוד אנשים בוחרים להתקין עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי אשר תחסוך מהם את הצורך להמתין בעמדת טעינה ציבורית ולחכות במשך פרק זמן ממושך במקום שהוא לא הבית שלהם.

מי יכול להתקין עמדת טעינה ביתית?

המקרה הפשוט ביותר הוא אדם שיש לו חנייה פרטית אשר רשומה על שמו בטאבו והוא יכול למתוח כבל חשמל מארון החשמל הפרטי שלו אל החנייה ושם להתקין את עמדת הטעינה החשמלית. התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי מתבצעת על ידי חשמלאי מוסמך ולא אמורה לקחת יותר מכמה שעות. במקרים מסוימים יש צורך בביצוע של עבודות נוספות כמו הרמת ריצוף או הכנת תשתית מתאימה לפריסת הכבל החשמלי אז העבודה יכולה לקחת יותר זמן משום שצריך להזמין איש מקצוע חיצוני עבור ביצוע העבודה. אמנם, גם במקרה שאין אפשרות למתוח כבל מארון החשמל הפרטי של בעל הרכב החשמלי, ניתן להתקין עמדת טעינה ביתית באמצעות כבל המגיע מארון החשמל הראשי של הבניין. אלא שבמקרה שכזה יש צורך לבקש היתר מוועד הבית לשימוש בארון החשמל לצורך פרטי, וכמובן להתקין מונה נפרד אשר יספק את המידע אודות צריכת החשמל של העמדה והתשלום שעליו לשלם.

כללי בטיחות להטענת רכב חשמלי

מי מורשה להתקין עמדות טעינה לרכב חשמלי?

התקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי היא עבודה עם חשמל ועל כן היחיד שיכול לבצע אותה הוא חשמלאי מוסמך אשר מחזיק בידע הדרוש בכדי להתקין אותה בצורה בטוחה. על החשמלאי לבצע הארקה בצורה נאותה ולוודא שפעילות המטען אינה מסכנת אף אחד בסביבתו. כמו כן, עמדת הטעינה חייבת להיות מקובעת בצורה נאותה על גבי קיר, גדר או כל דבר יציב אחר ולא במקום שאיננו יציב. בנוסף, יש להתקין מפסק מגן אוטומטי או התקן מבודד על מנת לוודא את בטיחות השימוש בעמדה. על פי הנחיות המחוקק משנת 2020 בנושא התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי יש להשתמש אך ורק בכבל מתאים ובעמדה המיועדת לכך לצורך הטענת הרכב.

כמה עולה להתקין עמדת טעינה ביתית?

עלות ההתקנה של עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי מתחלקת לשניים. החלק הראשון הוא עלות עמדת הטעינה עצמה, כאשר הממוצע עבור מחיר עמדת טעינה לרכב חשמלי הוא כ – 2,500 ש"ח תלוי כמובן איזה סוג של עמדה ומהן היכולות שלה. החלק השני והיקר יותר הוא התקנת העמדה. המחיר של התקנת עמדת הטעינה משתנה מאוד לפי מורכבות העבודה. בעוד שהתקנה בסיסית ללא עבודות נוספות עם כבל חשמל של עד 20 מטר תעלה זול יותר, התקנה של עמדת טעינה מרוחקת מארון החשמל או כזאת הדורשת ביצוע של עבודות נוספות אשר מצריכות אנשי מקצוע נוספים תהיה יקרה הרבה יותר. בדרך כלל טווח המחירים עבור התקנה של עמדת טעינה חשמלית יהיה בין 2,500  ל – 7,000 ₪, ובמקרים מסוימים אפילו קצת יותר.

כללי בטיחות להטענת רכב חשמלי

התקנת עמדות טעינה בבתי עסק ובמרכזי סחר

בעלי עסקים רבים ומרכזי מסחר בוחרים להתקין בחנייה שלהם עמדות טעינה עבור בעלי רכבים חשמליים. הרבה פעמים בעלים של רכב חשמלי מתכננים את סדר יומם והמקומות אליהם הם ילכו על פי זמינות המטענים במקום, ועל כן התקנת עמדת טעינה לבתי עסק הופכת את העסק למועדף על בעלי רכבים חשמליים. במקומות כאלה לעיתים מתקינים מספר גדול של עמדות טעינה, כך שיהיה אפשר לטעון במקום מספר גדול של רכבים. במקרה כזה חשוב להתקין גם מערכת בקרה אשר תדע לווסת את צריכת החשמל של העמדות ולבצע התקנה בטוחה שלא תסכן את העוברים ושבים.

התקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי אצל הטובים ביותר

אם גם אתם רכשתם רכב חשמלי ואתם רוצים להתקין עמדת טעינה עבור הרכב, ההמלצה שלנו היא לבחור בטובים ביותר. אצלנו בחברת בוסט פויינט כלל אנשי המקצוע הם אנשי מקצוע מנוסים ובעלי ידע רב, והם יבצעו עבורכם את ההתקנה של עמדת הטעינה בצורה היעילה והבטוחה ביותר. התקנה אשר לא מבוצעת כמו שצריך, יכולה לגרום לבעיות בטיחות, וכן לבעיות בתפקוד העמדה כמו הטענה איטית מדי ועוד. ועל כן, כדאי מאוד לוודא שאתם בוחרים באנשי מקצוע מעולים כמו אלו של בוסט פויינט עבור ביצוע ההתקנה, ולא להסתמך על כל אחד שאומר שהוא יכול להתקין לכם לבד את העמדה.

5/5 - (10 votes)
שתף את הפוסט :
Facebook
Twitter
WhatsApp
כללי בטיחות להטענת רכב חשמלי
העתיד החשמלי כבר כאן.
ועכשיו זה קל מתמיד!
עם עמדות הטעינה המתקדמות של בוסט פוינט, מפסיקים לחשוש מטווח הנסיעה ומבזבוז זמן מיותר במרדף אחר הטעינה הבאה.