כל מה שצריך לדעת על טיפולים לרכב חשמלי 

תוכן עניינים

את מהפכת הרכב החשמלי נדמה שאין כבר שום דבר שיוכל לעצור. בכל יום עולים על הכביש עוד ועוד רכבים אשר מונעים על חשמל, כאשר חלק גדול מיצרניות הרכב מייצרות או מתכננות לייצר רכבים חשמליים. הרבה אנשים רוכשים רכב חשמלי בגלל הידיעה שהם לא צריכים לשלם על דלק, והנסיעה היא באמצעות הטענת הסוללה באמצעות עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי או עמדה ציבורית בתשלום, שעדיין זול הרבה יותר מאשר התשלום על דלק. אבל מה עם נושא האחזקה והטיפולים? את התשובה לשאלה הזאת לא כולם יודעים. מקובל לחשוב שרכב חשמלי פחות זקוק לטיפולים, האם זה באמת נכון? ננסה לתת את התשובה המדויקת במאמר הזה.

האם רכב חשמלי צריך טיפולים?

בגדול התשובה היא: כן. גם רכב חשמלי כמו כל רכב בנזין אחר דורש להגיע מדי תקופה לטיפול בכדי לשמור עליו במצב טוב. אולם, מאחר וברכב חשמלי יש פחות חלקים נעים מאשר רכב בנזין, בדרך כלל יש פחות דברים שצריך לעשות ולטפל בהם. עם זאת, בכל הקשור לצמיגים הרבה פעמים דווקא רכבים חשמליים דורשים יותר טיפול, משום שמשקל הסוללה הוא גבוה והלחץ אשר מופעל על הצמיגים הוא גדול יותר. אם ניגש אל השורה התחתונה – אין ספק שהטיפולים של רכב חשמלי אמורים להיות זולים יותר מאשר ברכב בנזין, אך חשוב להקפיד על ביצוע הטיפולים בזמן ולא להזניח אותם בגלל שמדובר על רכב חשמלי.

עלויות נוספות לרכב חשמלי – עמדת טעינה

דבר נוסף שצריך לקחת בחשבון בעת רכישה של רכב חשמלי הוא נושא הטעינה. אם אתם לא רוצים להיות תלויים בעמדות טעינה ציבוריות שלא תמיד פנויות או שהן רחוקות מהבית שלכם, הפתרון הוא התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי אצלכם בחנייה. גם אם אין לכם חנייה פרטית, אפשר לרכוש יחד עם דיירים אחרים שיש להם רכב חשמלי עמדת טעינה מנוהלת שבה כולם יוכלו להטעין את הרכב. התקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי היא אמנם לא סיפור יקר במיוחד, אך מדובר על הוצאה של כמה אלפי שקלים בנוסף למחירו של הרכב, אשר חשוב לזכור אותה כאשר רוכשים רכב חשמלי חדש. 

כיצד מתקינים עמדת טעינה בבית?

את עמדת הטעינה לרכב מתקינים בחנייה הפרטית על ידי חיבורה אל ארון החשמל של בעל הרכב (או אל ארון החשמל של הבניין תוך התקנת מונה נפרד). את ההתקנה חייב לבצע חשמלאי מוסמך אשר לו ידע וניסיון בביצוע של עבודות מן הסוג הזה, כאשר ההתקנה תבוצע בצורה שלא פוגעת בשאר הדיירים ובשימושים המשותפים שלהם. אנו בחברה בוסט פויינט מבצעים התקנה של עמדות טעינה לבעלי עסקים וללקוחות פרטיים, אשר רוצים להיות רגועים שאת ההתקנה יבצע איש מקצוע מוסמך ומנוסה שיעשה עבודה טובה. התקנת עמדות הטעינה מתבצעת בצורה הבטוחה, היעילה, והמקצועית ביותר, ואנו נעשה הכול שתהיו מרוצים.

אנא דרגו את המידע
שתף את הפוסט :
Facebook
Twitter
WhatsApp
טיפולים לרכב חשמלי 
העתיד החשמלי כבר כאן.
ועכשיו זה קל מתמיד!
עם עמדות הטעינה המתקדמות של בוסט פוינט, מפסיקים לחשוש מטווח הנסיעה ומבזבוז זמן מיותר במרדף אחר הטעינה הבאה.