מהי טעינת AC ומה היא טעינת DC? ומה ההבדל בניהם?

תוכן עניינים

זה לא סוד שעולם הרכב עובר בשנים האחרונות שינוי עצום, כאשר יותר ויותר אנשים בוחרים לרכוש דווקא רכב חשמלי. על פי כל ההערכות בעולם בעוד כמה שנים כמות הרכבים החשמליים תגדל בצורה משמעותית, וככל הנראה גם תעקוף את רכבי הבנזין והדיזל המזהמים. למעשה, כמעט כל פרמטר שבודקים בו רכב חשמלי אל מול רכב המונע באמצעות דלק, אפשר לראות בצורה ברורה יתרון לרכב החשמלי – הוא חזק יותר, חסכוני יותר, ועלויות התחזוקה שלו נמוכות יותר בצורה משמעותית בגלל כמות חלקים נמוכה. עם זאת, ישנו דבר אחד שעדיין מעכב את מהפכת הרכב החשמלי והוא נושא הטעינה של הרכב. למעשה, הרבה אנשים נמנעים מלרכוש רכב חשמלי רק בגלל החשש שלא יסתדרו עם נושא הטעינה.

מהם הפתרונות לטעינה של רכב חשמלי?

הטענת רכב חשמלי מתבצעת באחת משלושת הדרכים הבאות: הטענה בעמדת טעינה ציבורית, הטענה בעמדת טעינה פרטית, או האפשרות הכי פחות מומלצת – טעינה עם "כבל סבתא" לחשמל הביתי – שלוקחת הרבה מאוד זמן. התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי אצלכם בחנייה היא ללא ספק הפתרון המומלץ ביותר, משום שאתם יכולים בכל לילה להטעין את הרכב למאה אחוזי סוללה, ולצאת בבוקר עם מקסימום טווח אפשרי לפי יכולות הרכב. עם זאת, לא כולם יכולים להתקין עמדת טעינה פרטית, ובמקרה כזה אין ברירה אלא להסתמך על עמדות הטעינה הציבוריות שפריסתן מתקדמת כל העת, והן בדרך כלל מטעינות את הרכב בצורה יחסית מהירה.

מהי טעינת AC ו-DC ומה בעצם ההבדל ביניהם?

מבלי להיכנס יותר מדי להסברים טכניים, מדובר על שני סוגים של זרם חשמלי:  ACהוא זרם חילופין ו- DC הוא זרם ישיר. זרם החשמל שעובר ברשת החשמל הביתית הוא מסוג AC, ולעומת זאת הרכב החשמלי יכול לאחסן זרם מסוג DC. עמדות טעינה פרטית לרכב חשמלי היא בדרך כלל מסוג AC כאשר המתח מומר ל-DC באמצעות המערכת של הרכב. זוהי טעינה איטית יותר המצריכה כמה שעות של טעינה כדי להגיע לסוללה מלאה. לעומת זאת, עמדות טעינה ציבוריות משתמשות בדרך כלל בטעינת DC שהיא מהירה הרבה יותר, תוך שימוש עם אמצעי קירור שדואגים שלא תתרחש התחממות יתר.

מי מבצע התקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי?

ישנן חברות שונות אשר מתמחות בהתקנה של עמדות טעינה, אשר מעסיקות צוות חשמלאים מוסמכים שיודעים לעשות את העבודה בצורה מקצועית ובטוחה. התקנת עמדת טעינה בבית פרטי עם חנייה פרטית היא הדבר הקל ביותר – פשוט מותחים כבל חשמל מארון החשמל אל החנייה, מתקינים את העמדה ומחברים אותה אל החשמל. במקרה שמדובר על בניין גדול עם הרבה דיירים וחניות, אפשר במקרה הצורך לחבר את העמדה לארון החשמל הראשי של הבניין ולהתקין מונה חשמל נפרד עבור חישוב הצריכה של העמדה.

אל מי כדאי לפנות להתקנה של עמדת טעינה?

חשוב מאוד לבחור בחברה מקצועית עם ניסיון בתחום אשר תדאג לשלוח אליכם אנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים, שיבצעו את ההתקנה בצורה המקצועית והבטוחה ביותר. אחת החברות המובילות כיום בתחום ההתקנה של עמדות טעינה היא חברת בוסט פויינט, אשר מבצעת התקנת עמדות טעינה ללקוחות פרטיים וכן התקנה עמדת טעינה לבתי עסק שרוצים לאפשר טעינה לעובדים או ללקוחות שלהם. אם חשוב לכם שההתקנה תבוצע על ידי צוות מקצועי ומנוסה ואתם רוצים להיות רגועים שהכול נעשה בצורה הבטיחותית ביותר – צרו עוד היום קשר איתנו ואנו נשמח לתת לכם הצעת מחיר משתלמת להתקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי.

אנא דרגו את המידע
שתף את הפוסט :
Facebook
Twitter
WhatsApp
מהי טעינת AC ומה היא טעינת DC
העתיד החשמלי כבר כאן.
ועכשיו זה קל מתמיד!
עם עמדות הטעינה המתקדמות של בוסט פוינט, מפסיקים לחשוש מטווח הנסיעה ומבזבוז זמן מיותר במרדף אחר הטעינה הבאה.