סוגי עמדות טעינה לרכב חשמלי – הרשימה המלאה

תוכן עניינים

הרבה מאוד אנשים מבינים את היתרונות הרבים ברכב חשמלי על פני רכב בנזין מזהם, ומחליטים למכור את הרכב שלהם ולקנות רכב חשמלי חדש. זה לא רק נושא איכות האוויר והפגיעה בכדור הארץ שנגרמת כתוצאה משימוש בדלק, אלא חיסכון כספי גדול מאוד שאפשר לחסוך באמצעות הרכב החשמלי. הסיבה לכך היא שרכב חשמלי מנוע באמצעות חשמל, שמחירו זול הרבה יותר מאשר המחיר של דלק. למעשה, נסיעה באמצעות חשמל זולה בממוצע ב – 10 עד 25 אחוז מאשר נסיעה מקבילה באמצעות בנזין. ועל כן, הביקוש לרכבים חשמליים עולה כל העת, והצורך בעמדות טעינה לרכב חשמלי הולך וגדל.

היכן אפשר להטעין רכב חשמלי?

הטענת רכב חשמלי מתבצעת בדיוק כמו הטענה של כל מכשיר חשמלי אחר – באמצעות מטען מתאים. ישנם כמה סוגים עיקריים של מטענים עבור רכבים חשמליים:

  • עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי – עמדת טעינה ביתית זוהי עמדת טעינה שאותה מתקינים בחנייה הפרטית בבית או בבניין. עמדה כזאת שייכת בדרך כלל לבעלים של הרכב החשמלי, והתשלום על החשמל הוא תשלום שנוסף לחשבון החשמל הרגיל שהוא משלם. זוהי למעשה האפשרות הזולה ביותר בכדי להטעין את הרכב, משום שאין תוספת תשלום עבור גורם צד ג' על ההטענה. עם זאת, ישנו תשלום ראשוני עבור עמדת הטעינה עצמה ועבור ההתקנה שלה.
  • עמדת טעינה משותפת – ישנם בניינים אשר בוחרים להתקין עמדת טעינה משותפת, המאפשרת לכל בעלי הרכבים החשמליים בבניין להשתמש בה ולהטעין את רכבם. במקרה הזה התשלום הראשוני יהיה משותף בדרך כלל בין הדיירים, וכל דייר ישלם עבור השימוש שלו בחשמל של הבניין.
  • עמדת טעינה ציבורית – את עמדות הטעינה הללו תוכלו למצוא במקומות כמו תחנות דלק, קניונים וכדומה, ובטעינה בהם משלמים חוץ מעל החשמל עצמו גם מחיר עבור השירות שאתם מקבלים מהחברה שהתקינה את העמדה. עמדות כאלה הן היקרות ביותר אך בדרך כלל מהירות הטעינה בהם תהיה גדולה יותר.

האם כדאי לרכוש רכב חשמלי?

היתרונות של רכב חשמלי על פני רכב בנזין הם רבים: מדובר על רכב שהנסיעה והתחזוקה שלו זולה יותר, הנסיעה שקטה ונעימה יותר, הכוח זמין בצורה מיידית ומהירה יותר בלחיצה על דוושת הגז, וכמובן – הנסיעה בו לא מזהמת את האוויר כמו נסיעה ברכב בנזין. אמנם, עדיין יש דבר אחד שמעיק על כל מי שרוצה לרכוש רכב חשמלי – נושא הטעינה. למרבה הצער פריסת עמדות הטעינה בישראל עדיין רחוקה מלספק את הביקוש, ובמיוחד לאור הרכישה ההמונית של רכבים חשמליים. ועל כן, מי שיש לו חנייה פרטית שבה הוא יכול להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי, רכישה של רכב חשמלי יכולה להיות החלטה קלה בעבורו. בכל לילה הוא מחבר את הרכב לעמדת הטעינה, ולמחרת יש לו רכב עם סוללה מלאה. התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי היא לא סיפור יקר או מסובך. כל מה שצריך לעשות הוא לפנות אל חברה אשר מתמחה בהתקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי, אשר תשלח אליכם חשמלאי מוסמך שיתקין את העמדה בצורה מקצועית ובטוחה.

איך בוחרים חברה עבור התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי?

כאשר אתם בוחרים חברה עבור התקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי, חשוב שתוודאו שמדובר על חברה מקצועית ואמינה, אשר מחזיקה אנשי מקצוע בעלי ידע וניסיון בתחום. חשוב שתזכרו שעמדת הטעינה שאתם מתקינים אצלכם בחנייה היא באחריותכם, וכל נזק שיכול להגרם כתוצאה ממנה הוא באחריות ישירה שלכם. ועל כן, אם אתם רוצים להיות רגועים ושקטים, יש לבחור דווקא בחברה מקצועית ואמינה כמו בוסט פויינט, אשר תבצע עבורכם את ההתקנה בצורה הבטוחה והמקצועית ביותר. בכל מקרה, כדאי לבדוק גם את האפשרות לעשות ביטוח על עמדת הטעינה, אשר מכסה מקרים שבהם עמדת הטעינה גורמת נזקים לצד שלישי.

כמה עולה התקנה של עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי?

התקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי אצלכם בחנייה היא סיפור של כמה אלפי שקלים. למעשה, ישנם מקרים בהם התקנת עמדת הטעינה תהיה יקרה יותר בגלל סיבות כמו כבל חשמל ארוך במיוחד שצריך למתוח, או שיש צורך בביצוע פעולות מיוחדות כמו חציבה בקרקע או התקנה של עמוד שעליו תונח עמדת הטעינה. בכל מקרה, המחיר הממוצע עבור התקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי נע בין 2,000 להתקנה הפשוטה ביותר, ועד 5,000 ₪ להתקנה מורכבת. עמדת טעינה מנוהלת לעומת זאת, תהיה בדרך כלל יקרה יותר משום שמדובר על עמדת טעינה אשר מאפשרת לנהל את הטעינות בה בצורה חכמה, ולשלוח את הנתונים אודות השימוש של כל אחד ואחד מדיירי הבניין בכדי שיהיה אפשר לדעת כמה על כל אחד ואחד לשלם לפי צריכת החשמל שהוא ביצע באותו החודש. אם אתם מחפשים חברה מקצועית שתגיש לכם הצעת מחיר משתלמת עבור התקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי – אצלנו בבוסט פוינט נשמח לבדוק כיצד אפשר להתקין אצלכם את עמדת הטעינה ולהגיש לכם את הצעת המחיר האטרקטיבית ביותר.

4.7/5 - (3 votes)
שתף את הפוסט :
Facebook
Twitter
WhatsApp
סוגי עמדות טעינה
העתיד החשמלי כבר כאן.
ועכשיו זה קל מתמיד!
עם עמדות הטעינה המתקדמות של בוסט פוינט, מפסיקים לחשוש מטווח הנסיעה ומבזבוז זמן מיותר במרדף אחר הטעינה הבאה.