עוד לא התקדמתם לרכב חשמלי? קבלו מספר טיפים לרכישת רכב

תוכן עניינים

אחת המגמות המשמעותיות בעולם הרכב בשנים האחרונות היא כמובן העלייה בכמות הישראלים הרוכשים רכבים חשמליים ומחליפים אותם מרכבי הבנזין המוכרים. מגמה זו קיימת גם ברחבי העולם במספרים גדולים יותר והולכת וצוברת תאוצה בשנים האחרונות גם בישראל. ישנם יתרונות רבים ומשמעותיים לרכבים חשמליים כמו החיסכון הכלכלי בהוצאות הדלק (הפקת חשמל זולה יותר מאשר דלק), חיסכון בהוצאות התחזוקה השוטפות, רכב ידידותי יותר לסביבה ועוד. להלן כמה טיפים חשובים לרכישת רכב חשמלי.

קחו בחשבון עמדת טעינה לרכב חשמלי:

מכיוון שאין תחנות טעינה ברחבי הארץ באותה הכמות והזמינות כמו תחנות דלק רגילות תצטרכו ככל הנראה לבצע התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בחניה שלכם על מנת שתוכלו לבצע את הטעינה מדי יום/יומיים בהתאם לצרכים שלכם ובזמן והנוחות שלכם, מבלי להסתמך על עמדות טעינה ציבוריות. התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית פרטי תתבצע על ידי חברה מקצועית ומוסמכת ולא באופן עצמאי.

בדקו את טווח הנסיעה של הרכב:

טיפ נוסף שנוכל לתת לכם הוא כמובן לבדוק את טווח הנסיעה המירבי של הרכב שלכם. לכל דגם של רכב חשמלי יש טווח נסיעה מירבי, בהתאם לסוללה שלו כמובן, ואלה עשויים להשפיע לגבי סוג הרכב שתרצו לרכוש. ייתכן ותוכלו להסתפק ברכב חשמלי עם טווח נסיעה קצר יותר כיוון שאתם גרים קרוב לעבודה ואינכם עושים נסיעות ארוכות או מרובות. לעומת זאת אחרים יצטרכו רכב עם טווח נסיעה ארוך יותר.

בדקו עלויות מס והטבות שונות:

בדקו אילו הטבות מס מציעה הממשלה למי שרוכש ומשתמש ברכב חשמלי על הכביש. ממשלות רבות בעולם מציעות הטבות מס שונות למחזיקי רכב חשמלי כיוון שהוא פחות מזהם את הסביבה. בנוסף, עשויות להיות הטבות מיסוי שונות כמו מס רכישה נמוך ועוד. 

בדקו את עלויות הסוללה וטווח האחראיות שלה:

הסוללה היא בעצם החלופה למנוע הבעירה ברכב רגיל והיא נחשבת לאחד החלקים החשובים ביותר ברכב החשמלי. בדקו מהי העלות לסוללה מקורית חלופית במקרה של תקלה לאורך השנים והאם העלות ריאלית ביחס למחיר הרכב. כמו כן בדקו כמה שנים של אחראיות יש לכם על הסוללה, מה שעשוי להסתבר כחשוב לראש השקט שלכם.

אנא דרגו את המידע
שתף את הפוסט :
Facebook
Twitter
WhatsApp
קניית רכב חשמלי
העתיד החשמלי כבר כאן.
ועכשיו זה קל מתמיד!
עם עמדות הטעינה המתקדמות של בוסט פוינט, מפסיקים לחשוש מטווח הנסיעה ומבזבוז זמן מיותר במרדף אחר הטעינה הבאה.