עלות אחזקה רכב חשמלי

תוכן עניינים

נראה שכולם כבר הבינו שהרכבים החשמליים הם לא טרנד חולף אלא העתיד הקרוב של עולם הרכב. יותר ויותר חברות רכב מוציאות דגמים חשמליים, אשר כובשים בסערה את כבישי העולם. ישנן הרבה סיבות אשר בגללם רכב חשמלי עדיף על פני רכב שנוסע באמצעות דלק, אך נדמה שהסיבה העיקרית שגורמת לאנשים לרכוש דווקא רכב חשמלי היא עלות האחזקה הנמוכה. למעשה, אם נחשב את החיסכון הגדול של עלות אחזקה רכב חשמלי יחד עם החיסכון בעלויות הדלק, נראה שרכישה של רכב חשמלי היא משתלמת הרבה יותר לאורך זמן. זאת, יחד עם העובדה שרכב חשמלי לא גורם לזיהום האוויר, הופכת את הרכב החשמלי להיות האופציה המועדפת על רבים.

מהי עלות אחזקה רכב חשמלי?

גם הרכב החשמלי הוא בסופו של דבר רכב שיש לו בלאי וצריך לטפל בו בזמן, אך כמות החלקים והדברים שבהם צריך לטפל היא נמוכה הרבה יותר וממילא גם תדירות הטיפולים תהיה בדרך כלל נמוכה יותר. בסופו של דבר, עלות אחזקה רכב חשמלי תהיה לאורך זמן נמוכה משמעותית מאשר רכב בנזין או כל רכב לא-חשמלי אחר, ועל כן לא מעט אנשים מחליטים שהגיע הזמן למכור את הרכב המזהם שלהם ולרכוש רכב חשמלי. למעשה, לרכב חשמלי יש עוד יתרונות, כמו למשל הנסיעה השקטה, הכוח הזמין במהירות בלחיצה על דוושת הגז, וכמובן המיסוי הנמוך יותר של המדינה על רכב חשמלי מאשר רכב מזהם. עם זאת – לרכב חשמלי יש עדיין חיסרון גדול והוא נושא הטעינה. 

עלות אחזקת רכב חשמלי

כיצד מטעינים רכב חשמלי?

ישנן כמה אפשרויות להטעין את הרכב החשמלי שלכם. האפשרות הראשונה וכנראה גם היקרה ביותר והכי פחות נוחה היא להשתמש בעמדות הטעינה הפרוסות ברחבי הארץ. עם זאת, לעומת הפריסה הנרחבת של תחנות דלק, עמדות הטעינה ברחבי הארץ עדיין אינן רבות ולעיתים בעל רכב חשמלי נאלץ לנסוע בשארית הסוללה ק"מ רבים בכדי להשיג מטען פנוי שגם עובד. ועל כן, הפתרון הטוב ביותר כיום בשביל להטעין רכב חשמלי ולדאוג שהסוללה תהיה מלאה הוא התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי אצלכם בחנייה. אז נכון, לא לכולם יש חנייה פרטית הרשומה על שמם בטאבו, אך למי שיש אין ספק שמדובר על הפתרון הטוב והנוח ביותר.

כמה עולה הטענה של רכב חשמלי?

מחיר ההטענה משתנה מאוד בין הטענה בעמדה ציבורית שבה משלמים גם לחברה המפעילה את העמדה, לבין הטענה ביתית באמצעות החשמל הביתי. מטבע הדברים, החברה שהתקינה את העמדה והוציאה על כך כסף, עשתה זאת כדי להרוויח כסף ועל כן היא גובה סכום כסף נוסף עבור ההטענה בעמדות שלה מלבד המחיר של החשמל. לעומת זאת, כאשר מדובר על עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי, התשלום הוא רק על החשמל וממילא המחיר יהיה זול יותר. עם זאת, חשוב לזכור שגם העמדה עצמה עולה כסף, וכמובן גם ההתקנה שלה על ידי חשמלאי מוסמך.

כמה עולה התקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי?

התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי היא אמנם סיפור של כמה אלפי שקלים, אך בסופו של דבר מדובר על סכום קטן לעומת החיסכון העצום שיש באחזקה של רכב חשמלי לעומת רכב המונע באמצעות דלק. למעשה, התקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי על ידי חשמלאי מוסמך אמורה לעלות בין 2,500 ל – 5,000 ₪ תלוי במורכבותה של ההתקנה ובמרחק של החנייה מארון החשמל. במקרים מסוימים, בשביל להתקין את העמדה יש צורך בביצוע של עבודות נוספות שאותן החשמלאי לא יכול לעשות כמו הרמת ריצוף לצורך פריסת הכבל החשמלי, ובמקרה כזה ישנה עלות נוספת עבור הזמנה של איש מקצוע נוסף שיבצע את העבודה.  

כמה עולה אחזרת רכב חשמלי?

האם חייבים חשמלאי מוסמך להתקנה של עמדת טעינה?

מאחר ומדובר על עבודת חשמל לכל דבר, חובה לבחור דווקא בחברה מקצועית ואמינה אשר תשלח אליכם חשמלאי מוסמך שעבר את ההכשרה המתאימה עבור התקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי. למעשה, כאשר אתם מתקינים עמדת טעינה לרכב אצלכם בחנייה ופורסים כבל חשמלי ארוך מארון החשמל, אתם אלה שאחראיים שהכול יעשה בצורה בטוחה וללא סכנה לדיירי הבניין. במקרה של נזק לצד ג' שיתרחש כתוצאה מהעמדה אתם אלה שתצטרכו לשלם וזה עלול להיות מאוד לא נעים. ועל כן, חשוב מאוד לבחור דווקא בחברה אמינה ובעלת ניסיון בתחום, אשר תשלח איש מקצוע מוסמך שיעשה את העבודה על הצד הטוב ביותר ובצורה הבטוחה ביותר.

איזה חברה כדאי לבחור להתקנת עמדת טעינה?

אם אתם מחפשים חברה מקצועית שיש לה ניסיון רב בתחום עמדות הטעינה לרכב חשמלי, כדאי שתכירו את חברת בוסט פויינט. חברת בוסט פויינט הוקמה לפני כחמש שנים ומאז ועד היום מתקינה עמדות טעינה מהירות אצל לקוחות פרטיים ועסקיים בכל רחבי הארץ. בוסט פויינט מקפידה להעסיק אך ורק את מיטב אנשי המקצוע בתחום, בכדי לוודא שהעבודה תתבצע בצורה המקצועית והבטוחה ביותר, תוך הקפדה מרבית על עמידה בלוחות זמינה ועבודה מהירה ויעילה במחירים משתלמים. 

5/5 - (22 votes)
שתף את הפוסט :
Facebook
Twitter
WhatsApp
עלות אחזקת רכב חשמלי
העתיד החשמלי כבר כאן.
ועכשיו זה קל מתמיד!
עם עמדות הטעינה המתקדמות של בוסט פוינט, מפסיקים לחשוש מטווח הנסיעה ומבזבוז זמן מיותר במרדף אחר הטעינה הבאה.