עמדות טעינה לרכב חשמלי

רשימת כל עמדות הטעינה בארץ!

מפת עמדות הטעינה של ישראל

the map create by PLUGSHARE

מפת עמדות טעינה לרכב חשמלי

אם יש לכם רכב חשמלי או מתכננים לקנות אחד כזה אתם ודאי מכירים את היתרונות הרבים של הרכבים מסוג זה. עם זאת, אולי אחד החסרונות הבולטים של רכבים חשמליים הוא היעדר עמדות טעינה רבות ברחבי הארץ ביחס לכמות הרכבים הכביש. למעשה, בעקבות כמות הרכבים החשמליים בארץ, עדיין אין מספיק עמדות טעינה הפרוסות ברחבי הארץ. אנו בחברת בוסט פויינט מאמינים כי לא רחוק היום בהם בכל תחנת דלק רגילה תהיה גם עמדת טעינה לרכב חשמלי או עמדות טעינה רבות משמעותית שיצוצו כפטריות אחרי הגשם, עם הצמיחה שתהיה בשנים הקרובות בכמות הרכבים החשמליים בישראל.

מהן האפשרויות השונות של בעל רכב חשמלי בכל הנוגע לטעינת הרכב?

בעל רכב חשמלי המעוניין להטעין את הרכב שלו יצטרך לוודא שיש לו עמדת טעינה פרטית בבית ו/או בבית העסק בו הוא עובד או להשתמש בעמדת טעינה ציבורית באחת מהעמדות הפרוסות ברחבי הארץ כיום. 

  • עמדת טעינה פרטית – עמדה זהו תהיה עמדת טעינה בבית פרטי, בחניה הפרטית של בעל הנכס וזו הרשומה על שמו בטאבו. זו תהיה האופציה הטובה והנוחה ביותר עבור מרבית האנשים אולם תצטרכו להזמין התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי שעלותה תהיה סביב ה6000-8000 ₪ כולל העבודה בדרך כלל. 
  • עמדת טעינה בבית העסק – זו תהיה ככל הנראה עמדת טעינה פרטית מסוג AC המותקנת בבית העסק על ידי בעל העסק או הארגון המעוניין לספק שירות זה לעובדיו ואורחיו במקום.
  • עמדת טעינה ציבורית – עמדה מסוג DC המספקת טעינה מהירה יותר וגם יקרה יותר. עבור רבים מדובר באופציית טעינה חשובה לרכב החשמלי שלהם כיוון שאין להם עמדת טעינה פרטית בביתם או כאשר הם נדרשים בנסיעה יומיומית עם הרכב למרחקים ארוכים ונדרשים לעצור בדרך לטעינה. כמו כן במהלך טיולים עם המשפחה ברחבי הארץ או כל נסיעה ארוכה כדאי יהיה לקפוץ לעמדת טעינה ציבורית על הדרך ולהטעין את הרכב.

היכן נוכל לראות את הכתובות בהן נמצא עמדות טעינה ציבוריות?

עמדות טעינה ציבוריות תוכלו לראות כאן למעלה במפה שלנו. המפה מציגה לכם את הנקודות בהן יש עמדות טעינה ציבוריות בכל רחבי הארץ נכון להיום. תוכלו לחפש במפה עמדות גם לפי מהירות טעינה איטית או מהירה (עמדות טעינה מסוג AC או DC). מתכננים טיול משפחתי בשבוע הבא? קבעתם פגישה רחוקה? נפלה עליכם נסיעה לאירוע באיזה חור מרוחק? היעזרו במפה, תכננו את הנסיעה שלכם בחכמה ודאגו שיהיו לכם כמה כתובות של עמדות טעינה פוטנציאליות בדרך.

החשיבות של עמדת טעינה קרובה אליך:

כעת שאתם רואים מולכם על המפה את כל הכתובות של עמדות הטעינה הפרוסות ברחבי הארץ אתם ודאי חושבים כי מדובר במצב שהוא לא נורא כל כך. הרי לאורך השנים הקרובות יקומו עוד מאות עמדות טעינה (ואולי יותר) בפריסה ארצית וגם המצב הנוכחי לא נורא כל כך ואפשר למצוא עמדת טעינה ציבורית בקרבת מקום. ובכן אתם צודקים בהחלט אך להתקנת עמדת טעינה פרטית יש יתרונות רבים, הן מבחינת העלויות השוטפות והן מבחינת ייעול זמן ונוחות. אין צורך להיות תלויים בעמדה ציבורית, בלקוות שהיא פנויה ואין מישהו המשתמש בה לפנינו וכו'. התקנת עמדת טעינה לבתי עסק או לבית פרטי יספקו לכם את אותם יתרונות חשובים.

הכנות להתקנת עמדת טעינה בבית פרטי:

בבואכם להתקין עמדת טעינה בבית הפרטי שלכם אתם תרצו ככל הנראה לבצע את ההכנות הנדרשות לצורך הפעולה. על מנת לעשות זאת תצטרכו להזמין שירותי התקנת עמדת טעינה בבית פרטי של חברת בוסט פויינט שתשלח אליכם חשמלאי מוסמך שיעריך את אופי העבודה הנדרש במקום, יבדוק את התשתיות הקיימות והמרחק בין נקודת החשמל הראשית לבין אזור עמדת הטעינה. משם הוא יספק לכם הצעת מחיר לביצוע העבודה והצעה עבור עמדת הטעינה עצמה. החשמלאי גם יסביר לכם על ההכנות הנוספות הנדרשות במקום לפני יום ההתקנה, כגון: ניקיון השטח למעבר חלק של התשתיות מארון החשמל הראשי ועד לעמדת הטעינה בחניה, היכן העמדה תותקן ועוד.

שלבי ההתקנה של עמדת טעינה בבית פרטי – על קצה המזלג:

  • התקנת עמדת הטעינה – שתבוצע על גבי גדר, חומה או עמוד ייעודי עליו ניתן להתקין את עמדת הטעינה. החשמלאי יקבע את העמדה בצורה יציבה.
  • חיבור לארון החשמל הראשי – כעת יהיה צורך לנתק את החשמל בבית על מנת להעביר כבל תשתית בין ארון החשמל לעמדת הטעינה ולחבר ביניהם. במידה ויהיה צורך בעבודות תשתית נוספות כמו הרמת ריצוף, חציבה בבטון או בקירות וכד' – ככל הנראה תדעו מכך בשלב הצעת המחיר.
  • בדיקת בטיחות ותקינות – כעת לאחר התקנת העמדה וחיבור התשתיות יבדוק החשמלאי את תקינות השימוש בעמדה ואת מידת הבטיחות בשימוש בה. 
  • חיבור לWIFI – כדאי יהיה לחבר את המערכת המותקנת בעמדה לWIFI על מנת לעקוב אחר צריכת החשמל, לבצע כיבוי אוטומטי של צריכת החשמל במקרה חירום או בשליטה מרחוק במידת הצורך, עדכונים שוטפים של התוכנה והמערכת ועוד. 
  • לבסוף ידריך החשמלאי את בעל הבית על השימוש בעמדת הטעינה הפרטית, על הכפתורים השונים והשימוש בעמדת הטעינה.

איך לבחור את החברה הנכונה להתקנת עמדת טעינה פרטית לרכב חשמלי?

ודאו שאתם בוחרים בחברה מקצועית ומנוסה שתשלח אליכם חשמלאי מוסמך לביצוע ההתקנה של עמדת הטעינה. אומנם ניתן להיעזר בעמדות טעינה ציבוריות אותן תוכלו לראות במפה למעלה אולם תמיד כדאי לדאוג לעמדה פרטית במיוחד אם אתם הולכים לעשות שימוש ברכבים חשמליים בשנים הבאות. אצלנו בבוסט פויינט תקבלו הצעת מחיר הוגנת ומפרט מלא על העבודה שתבוצע בשטח, כולל דד ליין לביצוע ההתקנה והדרכה סופית על השימוש בעמדה. לפרטים נוספים צרו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

5/5 - (52 votes)