עמדת טעינה חד פאזית או תלת פאזית? מה עדיף? 

תוכן עניינים

ככל שעובר הזמן ניתן לראות יותר ויותר רכבים חשמליים נוסעים בכבישי ישראל. מהפכת הרכב החשמלי היא כבר עובדה מוגמרת, כאשר ככל שחולפות השנים כך כמות הרכבים החשמליים רק עולה ועולה. בכדי לדאוג שבעלי הרכבים החשמליים יוכלו להטעין את הרכבים שלהם, הוקמה רשת של עמדות טעינה הפרוסה ברחבי הארץ במקומות כמו מרכזיים מסחריים ותחנות דלק, אשר אמורה לתת מענה לאנשים שסוללת הרכב שלהם עומדת להסתיים. למעשה, עמדות טעינה ציבוריות הן הרבה פעמים מהירות מאוד, אך עדיין לא מהוות את הפתרון המושלם לטעינת הרכב החשמלי, והפתרון הטוב ביותר הוא ללא ספק עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי.

מה רע בלהסתמך על עמדות טעינה ציבוריות?

אנחנו לא אומרים שאי אפשר להסתמך רק על עמדות טעינה ציבוריות. ישנם לא מעט בעלי רכבים חשמליים בארץ שאין להם את האפשרות לבצע התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי אצלם בחנייה, והם פשוט משתמשים בעמדות טעינה ציבוריות. אולם, אין ספק שלא מדובר על פתרון נוח בכלל. קודם כל, פריסת עמדות הטעינה הציבוריות עדיין רחוקה מלהיות מושלמת כמו פריסת תחנות הדלק, ולכן הרבה פעמים נוסעים מקומות שקשה למצוא בהם מטען זמין. גם כאשר אתם נמצאים במקום שיש בו עמדות טעינה, לא תמיד הן פנויות לשימוש, וגם אם כן – הטעינה דורשת המתנה של פרק זמן יחסית ארוך – הרבה יותר מאשר למשל מילוי דלק שלוקח דקות ספורות. ולכן, מי שרוצה להתחבר על עמדה ציבורית צריך לקחת בחשבון שזה דורש ממנו הפסקה בנסיעה ועצירה למשך פרק זמן ממושך עבור טעינת הרכב.

עד כמה זה מסובך להתקין עמדת טעינה בחנייה?

במקרים רבים התקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי בחנייה הפרטית היא סיפור ממש קל. פשוט מזמינים חברה מקצועית המתעסקת עם התקנה של עמדות טעינה לרכב חשמלי, והם כבר יבצעו עבורכם את העבודה. במקרים מסוימים הסיפור יכול להיות מורכב יותר למשל כאשר מערכת החשמל בבית היא חד פאזית, ואין אפשרות להתקין עמדת טעינה מהירה. במקרה כזה הרבה פעמים הפתרון הטוב ביותר הוא לשדרג את מערכת החשמל בבית לתלת פאזי, למרות שמדובר על בלגן לא קטן – אך במקרים רבים מדובר על הפתרון המשתלם ביותר.

מה עדיף – טעינה חד פאזית או תלת פאזית?

אין ספק שטעינת הרכב עם עמדת טעינה המחוברת לתלת פאזי היא הפתרון הטוב ביותר לטעינה הרכב. טעינה במקום שיש בו תשתית חשמל חד פאזית דורשת שעות רבות של המתנה, והיא מתאימה בדרך כלל כפתרון זמני לשהייה במקומות ללא עמדת טעינה כמו בנופש במקום מבודד וכד'. אם אתם בעלי רכב חשמלי ואתם רוצים להנות מטעינה מהירה בכל ערב, אין ספק שכדאי להשקיע כסף ולשדרג את תשתית החשמל לתלת פאזי ולהתקין עמדת טעינה נורמלית לרכב.

אל מי כדאי לפנות עבור רכישה והתקנה של עמדת טעינה?

אם אתם רוצים להתקין עמדת טעינה איכותית לרכב החשמלי החדש שלכם – כדאי שתכירו את חברת בוסט פויינט, אחת החברות הגדולות והמובילות בישראל בתחום עמדות הטעינה, אשר מבצעת התקנה של עמדות טעינה ללקוחות פרטיים ועסקיים מכל רחבי הארץ. החברה מבצעת התקנת עמדת טעינה לבתי עסק וללקוחות פרטיים שרוצים להיות רגועים שההתקנה תתבצע על ידי צוות אנשי המקצוע האיכותי והמנוסה ביותר, אשר יבצעו עבורם את ההתקנה בצורה הבטוחה והמקצועית ביותר. אז אם גם אתם מחפשים התקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי בראש שקט – פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם ולתת לכם הצעת מחיר משתלמת במיוחד!

 

אנא דרגו את המידע
שתף את הפוסט :
Facebook
Twitter
WhatsApp
עמדת טעינה חד פאזית או תלת פאזית מה עדיף 
העתיד החשמלי כבר כאן.
ועכשיו זה קל מתמיד!
עם עמדות הטעינה המתקדמות של בוסט פוינט, מפסיקים לחשוש מטווח הנסיעה ומבזבוז זמן מיותר במרדף אחר הטעינה הבאה.