קרינה רכב חשמלי

תוכן עניינים

 

כמעט כל אדם שרוצה לרכוש רכב חדש בעידן הנוכחי ניצב בפני התלבטות גדולה – האם כדאי לו לרכוש דווקא רכב חשמלי או להמשיך לנסוע ברכב המונע באמצעות דלק מזהם. לכל אחד יש את ההתלבטויות והצדדים שלו אך ישנם כמה נושאים כלליים ודברים שכדאי לדעת אודות רכב חשמלי, שיסייעו לכל אחד להגיע אל ההחלטה הנכונה ביותר עבורו. למעשה, לרכב החשמלי יש הרבה מאוד יתרונות על פני הרכבים הרגילים, ובראשם העלויות הנמוכות של אחזקת הרכב והנסיעה בו. למעשה, מחיר נסיעה באמצעות חשמל יכול להגיע אפילו לעשרה אחוז בלבד ממחיר נסיעה באמצעות דלק, מה שמהווה חיסכון עצום עבור אנשים שנוסעים הרבה. עם זאת, לרכב חשמלי ישנו גם חיסרון עיקרי והוא נושא הטעינה. בעוד שתדלוק באחת מתחנות הדלק הרבות הפרוסות ברחבי הארץ לוקח זמן קצר, חיפוש עמדת טעינה והטענת הרכב בעמדה ציבורית יכולים לקחת הרבה מאוד זמן. דבר נוסף שאנשים מתחבטים לגביו הוא נושא הקרינה של רכב החשמלי.

האם רכב חשמלי פולט קרינה מסוכנת?

אחד הנושאים שגורמים לאנשים להתלבט אם לרכוש רכב חשמלי הוא נושא הקרינה. הפחד ממחלות כמו סרטן הנגרמות מקרינה, גורם לאנשים לפתח חששות רבים מכל דבר שעשוי לגרום להם לקרינה. אז נכון, כמעט לכל מוצר חשמלי שאנחנו משתמשים בו יש קרינה מסוימת, אך העובדה שאנחנו נכנסים לתוך רכב שהוא מקום סגור, הפועל באמצעות חשמל – גורמת לאנשים לפחד. אז האם יש קרינה רכב חשמלי? כנראה שכן. האם היא ברמה גבוהה ומסוכנת? לפי מרבית המחקרים שנעשו בנושא הקרינה של רכב חשמלי לא מסוכנת יותר מאשר קרינה מדברים אחרים שנמצאים אצלנו בבית.

קרינה רכב חשמלי

אז האם כדאי לרכוש רכב חשמלי?

את ההחלטה האם כדאי לכם לרכוש רכב חשמלי תצטרכו לעשות לבד. אך אם נושא הקרינה מהרכב הוא אחד הדברים המשפיעים עליכם, כדאי שתדעו שדווקא ברכבים חשמליים ישנן מערכות שהחברה המייצרת מתקינה בכדי להפחית את רמת הקרינה ולהפוך את הנסיעה לבטוחה. מחקרים מראים שרכב חשמלי עם סוללה בהספק של 75 קילוואט פולט קרינה בהיקף של פרומיל מאשר הקרינה של מייבש שיער ביתי, וגם זה רק כאשר המנוע בהספק המלא שלו. המסקנה: קרינה רכב חשמלי היא דבר קיים אך לאדם שנוסע ברכב חשמלי אין סכנה גדולה יותר מאשר הקרינה שהוא נחשף אליה מדברים בבית.

כיצד מטעינים את הרכב החשמלי שרכשתי?

הטענת הרכב החשמלי יכולה להיות בעמדות טעינה ציבורית הפרוסות בחניונים ובתחנות דלק, שם תצטרכו גם לשלם תוספת תשלום לחברה שמפעילה את העמדה. לעומת זאת, כאשר אתם בוחרים לבצע התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי, אתם יכולים להטעין את הרכב בכל לילה למאה אחוזי סוללה, ובכך להגיע למצב שכמעט ולא תצטרכו לבקר בעמדת טעינה ציבורית. בטעינה ביתית התשלום הוא רק על החשמל, וכך העלות לאחזקת הרכב היא זולה הרבה יותר. 

כמה עולה התקנה של עמדת טעינה ביתית?

התקנה של עמדת טעינה היא עניין של כמה אלפי שקלים. המחיר הסופי להתקנה עצמו (לא כולל העמדה עצמה) משתנה בדרך כלל ממקרה למקרה. כאשר החנייה שבה רוצים להתקין את עמדת הטעינה קרובה לארון החשמל ויש מקום נוח להתקין את העמדה, המחיר יהיה זול יותר ויעמוד בערך על 2,500-4000 ₪. לעומת זאת, כאשר החנייה רחוקה מארון החשמל או שיש צורך לבצע פעולות נוספות בכדי למתוח את הכבל החשמלי כמו הרמת ריצוף או כל פעולה אחרת שהחשמלאי לא יכול לבצע בעצמו, המחיר יהיה יקר יותר ויכול גם לעבור את ה- 5,000 ₪.

כמה זמן נמשכת ההטענה של רכב חשמלי?

טעינה של רכב חשמלי היא פעולה שלוקחת יותר זמן מאשר מילוי דלק. למעשה, זהו אחד הדברים העיקריים מלבד נושא הקרינה שגורמים לאנשים להתלבט האם כדאי להם לרכוש רכב חשמלי. בדרך כלל, כאשר מדובר על טעינה בעמדת טעינה ציבורית הטעינה אמורה לקחת פחות משעה עבור מילוי הסוללה, אך הדבר תלוי בסוג הרכב ובסוג הסוללה. טעינה באמצעות עמדת טעינה ביתית לוקחת בדרך כלל כמה שעות, וטעינה באמצעות כבל חשמל רגיל ("כבל סבתא") היא טעינה איטית במיוחד ולא מומלצת, שיכולה לקחת גם 24 שעות ומעלה.

האם רכב חשמלי פולט קרינה מסוכנת?

מי מתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי?

התקנה של עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי היא עבודה עם חשמל, והיא מצריכה חשמלאי מוסמך שיבצע את העבודה בצורה בטוחה. חשוב מאוד לבחור דווקא בחברה מקצועית ואמינה שמעסיקה אנשי מקצוע שעברו את ההכשרה המתאימה ויודעים לבצע התקנה של עמדת טעינה בצורה בטוחה. חברת בוסט פויינט עוסקת כבר יותר מחמש שנים בתחום עמדות הטעינה, והיא מתקינה עמדות טעינה לרכב חשמלי עבור לקוחות פרטיים כמו בעלי רכב חשמלי, ולקוחות עסקיים כמו בעלי עסקים שרוצים להתקין עמדת טעינה עבור הלקוחות שלהם. אם אתם מחפשים חברה מקצועית ואמינה שתשלח לכם אנשי מקצוע מנוסים אשר יעשו את העבודה בצורה הזריזה והבטוחה ביותר, ויתקינו לכם עמדת טעינה מהירה ומתקדמת – בוסט פויינט היא הכתובת המתאימה ביותר עבורכם. 

5/5 - (26 votes)
שתף את הפוסט :
Facebook
Twitter
WhatsApp
קרינה רכב חשמלי
העתיד החשמלי כבר כאן.
ועכשיו זה קל מתמיד!
עם עמדות הטעינה המתקדמות של בוסט פוינט, מפסיקים לחשוש מטווח הנסיעה ומבזבוז זמן מיותר במרדף אחר הטעינה הבאה.