רכב חשמלי בישראל – כל מה שצריך לדעת

תוכן עניינים

עולם הרכבים החשמליים בישראל הולך ומתפתח ובצעדי ענק אנו מצמצמים את הפערים מענף זה ברכבי העולם. משנה לשנה אנו עדים לצמיחה בכמות הרכבים החשמליים על הכביש בישראל ובמידה מסוימת גם התפתחות התשתיות הקשורות לרכבים מסוג זה. אנו בחברת בוסט פויינט נוכל לסייע לכם בהתקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי לבית ולעסק, לייעץ לכם בנושא ועד ביצוע ההתקנה במקום. אך רגע לפני, כדאי יהיה להעמיק את הידע שלכם בנושא.

המודעות הסביבתית הגיעה גם לעולם הרכב:

נתחיל מהבסיס. הבשורה הגדולה ביותר מבחינה ערכית שמביאים עמם הרכבים החשמליים היא הפחתת הזיהום הסביבתי. רכבים המונעים על ידי מנועי בעירה יוצרים זיהום גדול ומשמעותי, במיוחד כשאנו מכפילים אותו במיליוני רכבים רק בישראל ואינספור רכבים ברחבי העולם. רכבים הפועלים על מנוע חשמלי פחות מזהמים את האווירה והסביבה ועל כן מביאים איתם בשורה חשובה בנושא קיימות.

רכב חשמלי בישראל: יתרונות, חסרונות ועלויות:

נכון להיום רכבים חשמליים טובים עדיין מעט יקרים יותר מרכבי הבעירה, אולם רוכשים חכמים מכירים בחיסכון הכלכלי לטווח הארוך שמספקים לנו רכבים מסוג זה. חשמל זול יותר לייצר מאשר דלק ולכן שימוש ברכב עם מנוע חשמלי תורם לנו להפחתה משמעותית בהוצאות לעומת רכב בנזין. בנוסף, רכבים חשמליים בנויים עם פחות חלקים ורכבים פנימיים מה שמפחית את עלויות התחזוקה השוטפות והצורך בהחלפת חלקים שונים לעתים קרובות. התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בביתכם תאפשר לכם גם להטעין את הרכב בלילה בזמן שאתם ישנים ולא בשעות העומס של החשמל, ועל כן תוכלו גם לחסוך אפילו יותר בהוצאות החודשיות.

התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי:

כל בעל רכב חשמלי זקוק לעמדת טעינה פרטית כדי לא להסתמך על עמדות טעינה ציבוריות. עמדה פרטית תותקן בדרך כלל בשטח החניה הסמוכה לבית. אם מדובר בבית קרקע ייתכן ותהיה מותקנת על החומה או הגדר בשטח שלכם. במידה ואין כאלה, תוכלו לרכוש עמוד ייעודי ולהתקין עליו את העמדה. במידה ומדובר על דירה בבניין כדאי יהיה להכיר מהו נוהל התקנת עמדת טעינה לבתים משותפים ולהזמין חברה מנוסה לביצוע ההתקנה כאשר אתם פועלים לפי החוק בצורה מסודרת. ההתקנה עצמה לרוב אינה מצריכה שבירת קירות או מרצפות וניתן להתקין את התשתית בצמוד להכיר, בצורה אסתטית וכזו שלא מפריעה לדיירים או לעוברים והשבים באזור. עלות ההתקנה של עמדה כזו יכול לנוע בין 3 ל-6 אלף שקלים לערך אך אין ספק כי בטווח הארוך החיסכון החודשי על דלק לעומת השימוש בחשמל יהפוך את ההשקעה למשתלמת במיוחד.

הכינו את עצמכם גם עם ביטוח מתאים:

אם אתם בעלי רכב חשמלי או עתידים לרכוש אחד כזה כדאי לדעת שהביטוח כולל כמה סעיפים מותאמים לרכבים חשמליים ויהיה עליכם לשים לב לכך גם בביטוח שלכם. הביטוחים ישימו יותר דגש על נושא נזקים שנגרמים לרכב כתוצאה משריפה, גניבה או נזקים מסוימים שעשויים להיגרם כתוצאה מתאונה שיותר נפוצים ברכבים אלה. 

מה העתיד הצפוי לגבי רכבים חשמליים בישראל?

בשנים האחרונות היינו עדים לצמיחה בכמות הרכבים החשמליים על הכביש בישראל וסביר להניח שגם בשנים הקרובות כמות הרכבים החשמליים תלך ותעלה. באותה מידה גם הצורך בעמדות טעינה לרכבים חשמליים. העובדה שרכבים אלה חסכוניים יותר מבחינה כלכלית, תורמים לסביבה, פחות מועדים להליכה למוסך והחלפת חלקים ורכיבים שונים שיש ברכבי בנזין, תורמת לכך שיותר ויותר אנשים עוברים לרכבים חשמליים. זו ככל הנראה המגמה שנמשיך לראות בשנים הבאות.

אנא דרגו את המידע
שתף את הפוסט :
Facebook
Twitter
WhatsApp
רכב חשמלי בישראל
העתיד החשמלי כבר כאן.
ועכשיו זה קל מתמיד!
עם עמדות הטעינה המתקדמות של בוסט פוינט, מפסיקים לחשוש מטווח הנסיעה ומבזבוז זמן מיותר במרדף אחר הטעינה הבאה.